Yazı Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 01:10 Bu yazı 116 kez okundu
 
Ekip Sağlam , Gece kartallarından kaçış yok
Abdulkadir Ay
ajansay@hotmail.com
 
 

Ekip Sağlam , Gece kartallarından kaçış yok

‘’Bekçiler olası katliamı önledi ‘’

Bu başlık bekçilerin  ne kadar yararlı, ne kadar gereksiz ortaya koymaya yetiyor aslında, topu topu 45 bekçi var 3 ayrı vardiyada görev alıyorlar 48 Mahallenin toplamına bekçi vermeye kalksanız 150 adet bekçinin olması gerekir ancak mevcutla şimdilik idare ediliyor. Onlarda harikalar sunmaya devam ediyorlar.

Bekçiler geldikten sonra yaz aylarında olaylar 10 azaldı, bundan sonra soğumaya başlayan mevsimde olaylar asgariye düşer ancak endişemiz KARTALLARI SOĞUKLARA yedireceğiz gibi  karda buzda barınacak yer ihtiyacı için çözüm bulunamazsa Bekçi olduklarına bin pişman olacakları kesindir.  Karda kıyamette naçizane  önerimiz MUHTARLAR İÇİN YAPILAN KULÜBELERDE ısınmak suretiyle tur atmalarıdır.

 

Aksaray ilinde bazı gerçekler var ancak bunu gören var mıdır bilemem en belalı caddemiz CAFELER CADDESİ siz buralarda hiç motosikletiyle rahatsız edene rastladınız mı? , Bırakın onu hani şu modifiyeli şahin araba gördünüz mü ?  hani çift eksoz felan MODİFİYELİ o işi asayiş ekipleri kökten hallettiler. Onları kurtarıcıya çekmek canlarını almak demektir, o yüzden kurtarıcı üzerine çeken  halat her bir modifiyeli araca zarar verdiği için onlar bu caddelerde gezmemeyi tercih ediyorlar . Aslında sıkı denetim başarıyı getiriyor  memlekette asıl olan HUZUR ortamını oluşturmaktır.

 

Başarı birkaç şeyle oluşmuyor göstermelik olsa sırıtır kalır,  oysa resmi  kayıtlar başarının tescilli olduğunu beyan ediyor. TÜRKİYE GENELİ KARAKOL AMİRLİĞİ evrak sevkiyatında uzun zamandır AKSARAY KARAKOL AMİRLİĞİ birinci sırada yer aldı  ve bu yüzden  her zaman taktiri hakediyorlar , bir dosyanın oluşturulmasından savcılığa iletilmesinin arasındaki süreci en kısa sürede tamamlayarak işini en erken teslim eden  il Aksaray.

 

Ancak başarı var diye tüm işleri sırtına bindirmek hakkaniyetli değildir,  belli bir süre için eyvallah bunu 15 temmuz da gördük çok dar kalan bir ekiple özverili çalışılmış işler bi şekilde halledilmişti ancak Aksaray’ın yükü git gide artıyor özellikle son belediye meclis kararlarıyla birlikte Dağılgan hürriyet tarafına TOKİ tarafından 850 konut yapılacak olması şimdiden bizleri endişelendiriyor HASANDAĞI karakolu eğer işler hale gelebiliyorsa artık işlerin bir kısımını onlara yıkmakta hayır var. Merkezde 89 personel var 15 kadarı oraya aktarılabilirse birazda yeni kadro gelirse  huzurumuz tadımız yerinde olur.

 

Az yada çok personel fark etmez asıl olan idarecilerin PERSONELE GÜVEN DUYMASI başarının sırrıdır. Hiç kimse gözünü arkada bırakıp gidemez ancak  personeline güvenebilir Personel de amirim, müdürüm bana güvenmiş onlara karşı mahcup olmamalıyım ve işimi bir an önce yapmalıyım der.

 

BU gelişmeler ışığında Aksaray’da geçmişte Karakol Amirliği de yapan bugün ki Emniyet Müdürü Murat Kolcu 223 bin merkez nüfuslu Aksaray’ın geleceğinin  huzurunun teminatı olacaktır.

 

Kadroya yakın zamanda dahil olan Bekçileri de katıyor tüm teşkilatın gözlerinden öpüyorum (Benden Küçük olanların)  bugün şımartıldım yaş günümdü,  benim gibi yaşlılarında yanaklarından, Minnetle ve saygıyla

 
Etiketler: Ekip, Sağlam, ,, Gece, kartallarından, kaçış, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı