Yazı Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 02:18 Bu yazı 265 kez okundu
 
ÖZÜR DİLERİM CEMALETTİN BAL, HAKKINI HELAL ET …!
Abdulkadir Ay
ajansay@hotmail.com
 
 

ÖZÜR DİLERİM CEMALETTİN BAL, HAKKINI HELAL ET …!

Uzunca bir süredir Aksaray ilinde görev yapan Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal merkeze alındı yerine yine değerli  birisini atadılar bu haber ile beraber bir kısım insanlar üzüldü, Bir kısım insanlar ise oh oldu der gibi paylaşımlar yaptılar. Çünkü bazı  Cuma sohbetlerinde Cumhurbaşkanımız diyerek dualar ettikçe muhalif görüşlü insanlar bal hakkında ileri geri konuşarak ''müftü siyaset yapıyor''  demeye getiriyorlardı.

Buraya kadar gayet normal ancak bir konu var ki benimde müdahil olduğum bir hadiseden dolayı Cemalettin Bal hocama Aksaray Olarak bir özür borçluyuz.

 

1 yıl önce Önceki Valimiz Aykut Pekmez beyefendinin Adıyaman iline Tayini sebebiyle Ağaçlı tesislerinde veda yemeği verilmişti. Bürokratlar, siyasiler gazeteciler ve diyaloğu kesmeyen işadamları katılmıştı. Hüzünlü ama verilen hizmetler için teşekkür yemeğinde doğal olarak dua etmesi için Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal’da davet edilmişti.

 

 Benim oturduğum masa da Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Ragıp Südemen ve birkaç meslektaşım vardı. Hemen önümüzdeki masada ise Aksaray da bulunan iktidar ve muhalefet olan siyasi parti il ve ilçe  başkanları vardı . salona geç gelen Aksaray müftüsü bal ise Vali Masasına yakın olduğu için partilerin il başkanlarının orada bulunan boş sandalyeye oturdu masada Ak Parti İl Başkanı, İyi Parti İl Başkanı, Mhp İl Başkanı  ve diğer il başkanları vardı onlarla teker , teker tokalaşarak hal hatır sordu muhabbet ettiler.

 

Gazetecilik olunca davet te olsa bizim görevimiz haber  toplamak okuyucularımıza aktarmaktır o yüzden yerimden kalkarak elimde fotoğraf makinemle önce valinin bulunduğu masayı fotoğrafladım daha sonra kimler katıldığını bilmem için her masadan fotoğraflar aldım .

 

Ancak Müftü beyin bulunduğu masayı çekerken önceden de samimi olduğum değerli insan Cemalettin bal Gülümseyerek ‘’ Siyasilerle Fotoğraf çekince haber yapmayacaksın ‘’ değil mi  diyerek takıldı bende kendisine latife olsun diye ‘’ Belli Olmaz Hocam sen yine de iyi vaaz ver ‘’ diyerek karşılık verdim.gülüştük.

Aynı davetin yemek sonrasında  ağaşlı otelin alt Kısımında ki şöminenin başında vali Aykut Pekmez, Emniyet Müdürü , Alay Komutanı , başsavcı ve Orhan Ağaçlı gibi şahsiyetlerle bir kahve içiyorduk bana bir telefon geldi. ‘’ KADİR ABİ sende duydun il müftüsü benimle resim çekme dedi sana ben alındım dedi, Bende yanlış anlamışsın sana karşı tavrı olsaydı yanına oturmazdı bana göz atarak şakalaştık sadece dedim kendisine izah ettim.

Ertesi gün baktım ki aynı il başkanının sosyal medya hesabından sitemli yazıyla Müftü Cemalettin Balı millete şikayet ediyor üstelik benim 30 kadar paylaştığım davet fotoğraflarının içinden kendillerini bulunduğu fotoğrafı da paylaşınca bunu fırsat bilen bazı bağnaz basın kuruluşları müftüyü yerden yere vurdular Bahsi geçen il başkanını arayıp kesinlikle yanlış yapıyorsun bak paylaşımınızın altına yapılan yorumlar tamamıyla İslam düşmanlığı kokuyor. Üstelik benim resmimi izin almadan kullanamazsınız dedim.

 

Olay istenmeyen boyutta gelişti bir yanlış anlama iftiraya dönüştü TBMM sinde soru önergesine kadar vardı. Dönemin iktiddar bakanlarına veriilen soru önergesinde ‘’ Siz emrinizdeki il müftülerine  bizim partinin il başkanlarıyla fotoğraf çektirmeyin dediniz mi demediniz mi’’ diyordu.

Hadiseyi durdurmak mümkün olamadı bu konuda teselli etmek için Aksaray İl Müftüsüne gittiğimde odasında Aksarayın Güvenilen ve Sevilen insanlarından birisi olan Geylani Vakfı başkanı Hüseyin Avni Efendi vardı odasında . Saygı duyduğum baba dostu insanın yanında Müftüye ‘’  sabır diliyorum hocam çok kötü bir iftiraya uğradınız’’ dedim  Müftü bal ise bana yapılanlara bakıldığında daha çok yurt dışından iftiralarla dine karşı bilinçli saldırı var ve tamamıyla Feto, ateist ve din düşmanı olan şer cephenin saldırısına uğradım ben bu hafta ne olacaksa olsun kürsüden cevap vereceğim deyince ben ve Hüseyin efendi kendisini sabırlı olmaya davet ettik böyle bir açıklama toplumu kaosa sürükler diyerek vaz geçirdik.

 

Şimdi  Müftü Cemalettin Bal Aksaray’ı terk edecek giderken sırtına yükleyeceği yaklaşık 20 kadar kuran kursu var onu yanında götürüyor engel olun ,

 

. Merkeze bağlı Nakkaş Mahallesi Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu karşısında Aksaray´da ilk kez  4 ve 6 yaş arasındaki çocuklar içinde eğitim verebilecek ve 100 kişiye kadar  özel eğitim verilebilecek,  75 kişilik  hanımlar için kurs yeri mevcut olacak 100 kişilik de hafızlık için seçilen imam hatipli öğrenci eğitilebilecek. Külliye Cami ve kurs yerinden oluşan bir külliye de sırtladı gidiyor.

Bilmiyorsanız söyleyeyim Aksaraylı hayırseverlerin  birbiriyle yarıştığı Külliye 3 bin metrekarelik hayırsever bağışıyla alınan arsa üzerine kuruldu 8 trilyona mal olan eser devlet kasasından beş kuruş almadan tamamıyla hayırseverlerin katkısıyla yükseldi

O yüzden diğer faaliyetlerini anlatmaya bile gerek yok özellikle  siyaseten  tavır koyanların  kuruş katkı yapamadığı Aksaray için 8 trilyonu yüklendi gidiyor

O yüklendiğiyle anılacak iftiralarla değil Verdiğin hizmetler için Allah Razı olsun Cemalettin bal Aksaray’a hakkını helal et, bizden yana helal olsun

ÖZÜR DİLERİM CEMALETTİN BAL, AKSARAY HALKI SENİ UNUTMAYACAK HAKKINI HELAL ET …!

Abdulkadir Ay

Gazeteci - Yazar

 
Etiketler: ÖZÜR, DİLERİM, CEMALETTİN, BAL,, HAKKINI, HELAL, ET, …!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
24 Ekim 2020
Bölgesel kalkınma olmadan marka şehir rekabet edemez
67 Okunma.
08 Ekim 2020
CAMİLER HAFTASININ BU YIL Kİ KONUSU İLİMDİ …. ANLARSANIZ
63 Okunma.
21 Eylül 2020
OKULLAR AÇILDI , ÖĞRENCİ YOK …
108 Okunma.
08 Eylül 2020
EMİNE HANIMIN PROJESİNDE VALİ ÜZÜLMESİN DİYE MİLYONLAR ÇÖPE GİTTİ
340 Okunma.
11 Ağustos 2020
YUNUS, YUNUS ÖKSÜZ YUNUS
101 Okunma.
08 Ağustos 2020
LOJMAN KONUSUNDA BİR TERSLİK VAR
88 Okunma.
05 Ağustos 2020
VİCDANSIZLIĞIN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ
87 Okunma.
21 Temmuz 2020
BURASI AKSARAY’MI GERÇEKTEN
286 Okunma.
20 Temmuz 2020
ASKIDA HERŞEY İNSANIMIZ İÇİN, ŞİMDİ ANLAM KAZANIYOR
68 Okunma.
04 Temmuz 2020
MALAKLI UNUTULMADAN YENİDEN DOĞDU, MASKEYİ TAKTI
89 Okunma.
02 Temmuz 2020
YENİ VALİ AKSARAY İÇİN ŞANS BİR PAYLAŞIM YAPTI 9 BİN ETKİLEŞİMLE IHLARAYI TANITTI
363 Okunma.
16 Mayıs 2020
YEŞİL DOĞAYI SEVDİK, AKSARAY KENT ORMANI KURULMALIDIR.
384 Okunma.
12 Mayıs 2020
FEDAKARLIĞIN DA KARŞILIĞI OLMALI HEMŞİRELER GÜNÜNDE BARİ ETMEYİN ..
214 Okunma.
11 Mayıs 2020
ANNELER GÜNÜNDE AKSARAY'DAKİ EN ANLAMLI ZİYARET
89 Okunma.
09 Nisan 2020
YİĞİTLER GÜNÜNÜ DOYASIYA KUTLAYAMADILAR AMA 175. YILLARINI KUTLARIM
139 Okunma.
08 Nisan 2020
SOSYAL MESAFEYE DİKKAT ET ‘’ ŞİMDİ EVDE KAL’’ AKSARAY
264 Okunma.
30 Mart 2020
AKSARAY BELEDİYESİ, TEMSİL ÇOK, GİDER YOK TARİHİNİN EN TASARRUFLU YILINI YAŞIYOR
580 Okunma.
16 Mart 2020
GÖNÜL ADAMI ŞAHİN BAŞER GÖNLÜ KIRGIN GİTTİ
290 Okunma.
19 Şubat 2020
Aksaray trafiği çözümsüz değil...!
143 Okunma.
16 Şubat 2020
Engelleri birlikte Aşıyoruz..
135 Okunma.
01 Ocak 2020
YEŞİL DOĞA DERNEĞİ'NİN KURULUŞ HİKAYESİ
248 Okunma.
12 Kasım 2019
Hilal bıyıklılar geliyor
382 Okunma.
08 Kasım 2019
Aksaray'daki
373 Okunma.
30 Eylül 2019
EĞİTİMDE BAŞARI İÇİN VARSA ÖNERİNİZ ÇEKİNMEYİN
518 Okunma.
23 Eylül 2019
Memleketin siyasetini kim yönetiyor, kimler yönlendiriyor…?
974 Okunma.
07 Eylül 2019
EĞİTİMDE BÖLGEDE DEVAM EDEN BAŞARI VAR, AKSARAY’DA YOK
1214 Okunma.
04 Mayıs 2019
TRAFİKTEN SINIFTA KALMAYALIM....
3579 Okunma.
09 Nisan 2019
Türk polisi
222 Okunma.
19 Mart 2019
Oğlumun Mektubu, Armağan Olsun anlayana
541 Okunma.
Haber Yazılımı