Yazı Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 09:39 Bu yazı 64 kez okundu
 
ANNELERİN EYLEMİNİ HAKLI BULUYORUZ
AKSARAY BAROSU
ajansay@hotmail.com
 
 

Hepinizin malumu olduğu üzere Aksaray Barosu gerçeklere hiçbir zaman göz kapamamış ve yapılan her türlü hukuksuzluğun karşısında olmaktan bir an bile geri durmamıştır. Kamuoyunca yakından takip edilen Güneydoğu Anadolu bölgesinde, terör örgütü pkk tarafından ailesinden kopartılan evlatlarımızın yuvalarına dönmesi için verilen mücadelenin de yanındayız. Toplumun vicdan ve merhamet kaynağı olan annelerimizin, evlatlarına ve ülkemize sahip çıkışına destek olmaktayız. Anne varsa şefkat ve merhamet vardır. Anne varsa cesaret vardır.
Yapılan eylemler, sadece Güneydoğu Anadolu bölgesindeki annelerimizi değil ülkemizin her kesimini ilgilendiren toplumsal bir meseledir. Bireyin iradesini hiçe sayan, hukuk düzenine ve insan haklarına aykırı, anti demokratik her hareketin karşısındayız Ülkemizin en önemli zenginliği olan gençlerimizin hain terör örgütü pkk tarafından kaçırılması, milletimizin iradesine ve geleceğine ipotek koymaktır. Genç demek, evlat demektir. Evlat anne demektir. Anne ise memleket demektir.
Türkiye’nin geçtiği en önemli darboğazlarda millet ve memleket lehine taraf olmuş olan avukatlar olarak, tarihe geçmekte olan bu önemli süreçte de annelerimizin yanındayız.
Bugün tarihin seyri değişmektedir, Diyarbakır anneleri PKK terör örgütüne meydan okumaktadır. Bütün vatandaşlarımız annelerimize destek olmalı, bu onurlu mücadelede annelerimizi yalnız bırakmamalı, onların sesine kulak vermelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm yargı camiamızı hukuk düzenine aykırı hareketlere karşı birlik olmaya davet ediyor. Annelerimizin haklı mücadelesinin ülkemize barış ve birliktelik getirmesini diliyor saygılar sunuyoruz.

 
Etiketler: ANNELERİN, EYLEMİNİ, HAKLI, BULUYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı