Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 17:43 Bu haber 1522 kez okundu
 
YÜZLERCE SU TAVUĞU ÇEVRECİLERİN DİKKATİ SAYESİNDE KURTARILDI
Aksaray Üniversitesi arka kapısından Hürriyet mahallesi tarafına giden kanalın kokması üzerine gelen şikayetler üzerine harekete geçildi. DSİ Araçları sazlık tabir edilen otları kepçe ile daldıkça kanal içinde yuvalanmış olan su tavuklarının uçuşarak kaçtığını gören çevreciler harekete geçerek bir felaketi engellediler.
YAŞAM Haberi
YÜZLERCE SU TAVUĞU ÇEVRECİLERİN DİKKATİ SAYESİNDE KURTARILDI

YÜZLERCE SU TAVUĞU ÇEVRECİLERİN DİKKATİ SAYESİNDE KURTARILDI

 

Aksaray Üniversitesi arka kapısından Hürriyet mahallesi tarafına giden kanalın kokması üzerine gelen şikayetler üzerine harekete geçildi.  DSİ Araçları sazlık tabir edilen otları kepçe ile daldıkça kanal içinde yuvalanmış olan su tavuklarının uçuşarak kaçtığını  gören çevreciler harekete geçerek bir felaketi  engellediler.

 

Yeşil kent konseyi üyesi Bisiklet federasyonu il temsilcisi Fatih Şahin bölgede bisikletle tur atarken  fark ettiği olayı  bildirdiği Yeşil Doğa Derneğinin girişimleri sonucu DSİ Müdürü İbrahim Bülbül olay yerine giderek çalışmaları durdurarak incelemelerde bulundu çevrecilerin şikayeti üzerine çalışma makinalarını çektirdi

 

Aksaray  DSİ Müdürlüğünün duyarlı davranışından dolayı teşekkür eden Dernek Başkanı Abdulkadir Ay ‘’şehrimizde bizimle birklikte yaşayan canlılara duyarlı olmamız lazım bu su Tavukları yıllardır yuva olarak gördükleri bu sazlıklarda yaşamaktadırlar.

Kanalda bulunan  suyun durağan oluşundan dolayı kokuyor olması çevre için ayrı bir sorun vatandaşların haklı talepleri bir şekilde yerine getirilmesi gerekir ancak bilimsel bir çalışma yapılarak hem kokunun giderilmesi hem de su tavuklarının yaşam alanı bulunmasını sağlamak gerekir , bilindiği gibi Eşme kaya sazlığının kuruması sonucu kuş cenneti  diye bilinen alanın  yok olması  hepimizin içini acıtan üzüntüsü olmuştu’’ dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÜZLERCE, SU, TAVUĞU, ÇEVRECİLERİN, DİKKATİ, SAYESİNDE, KURTARILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı