Haber Detayı
16 Ocak 2021 - Cumartesi 13:32 Bu haber 2285 kez okundu
 
YEŞİL DOĞA DERNEĞİNDEN GENEL SEKRETERE ZİYARET
Orta Anadolu illerinin kalkınmasında öncü olmak için kurulan Nevşehir, Kırşehir ve Niğde illerinde şubeleşen genel merkezi Aksaray’da bulunan Yeşil Doğa Derneği yönetim kurulu Aksaray İl Özel idaresi Genel sekreteri Yüksel Çelik’i makamında ziyaret etti .
- Haberi
YEŞİL DOĞA DERNEĞİNDEN GENEL SEKRETERE  ZİYARET

YEŞİL DOĞA DERNEĞİ YÖNETİMİNDEN  İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ YÜKSEL ÇELİK'E  ZİYARET

Orta Anadolu illerinin kalkınmasında öncü olmak için kurulan  Nevşehir, Kırşehir ve Niğde illerinde  şubeleşen  genel merkezi Aksaray’da bulunan Yeşil Doğa Derneği  yönetim kurulu Aksaray İl Özel idaresi Genel sekreteri Yüksel Çelik’i makamında ziyaret etti .

İKLİM KRİZİNE DİKKAT ÇEKİLDİ FİDAN DESTEĞİ İSTENDİ 

Aksaray’ın kalkınmasında önemli bir yeri olan İl özel idaresinin oldukça etkili yatırımlar yaptığı belirtilen konuşmaların ardından yaklaşan iklim krizine dikkat çeken Başkan Abdulkadir Ay başlatılan ağaçlandırma seferberliği kapsamında ‘’ Aksaray’ın Etrafı Yemyeşil Dağlar’’ sloganıyla il özel idaresinin daha fazla katkısını beklediklerini dile getirdi.

 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik’te ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu’nun  talimatlarıyla özellikle okul bahçeleri lavanta koksun diyerek başlattıkları projeyi bizde köylerimizde uygulayacağız geçmişte il genel meclisimizin aldığı kararla yapılan 3 köyümüzde ki orman kurma çalışmalarımıza yenilerini ekleyerek eskiden olduğu gibi ‘’YEŞİL AKSARAY’’ denilmesi için gayret edeceğiz. ‘’ dedi

ŞEREF ÜYESİ BERATI TAKTİM EDİLDİ

Ziyaretin ardından Derneğin faaliyetlerini de içeren yol haritasını içeren   Şeref Üyesi beraatı dosyası sunularak içerisinde yer alan projelere destek istendi bölge hayrına olacak kalkınma faaliyetlerinde birlikte mücadele kararı alındı

Kaynak: Editör:
Etiketler: YEŞİL, DOĞA, DERNEĞİNDEN, GENEL, SEKRETERE, , ZİYARET,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı