Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 10:24 Bu haber 288 kez okundu
 
YEĞEN; TAKIMLARIMIZA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ
19 Ocak 2020 Pazar günü Antalya Serik’te oynanan Aksarayspor –Serik Belediyespor maçı ve Nevşehir’de oynanan kulübümüz ve Nevşehir belediyesi maçında olan çirkin saldıralar nedeniyle Kuzeyboru Spor kulüp Basın Sözcüsü Damla Yeğen’in açıklamaları.
SPOR Haberi
YEĞEN; TAKIMLARIMIZA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ

19 Ocak 2020 Pazar günü Antalya Serik’te oynanan Aksarayspor –Serik Belediyespor maçı ve Nevşehir’de oynanan kulübümüz ve Nevşehir belediyesi maçında olan çirkin saldıralar nedeniyle Kuzeyboru Spor kulüp Basın Sözcüsü Damla Yeğen’in açıklamaları.
Sezona şampiyonluk hedefiyle giren, yoluna emin adımlarla ilerleyen, Aksaray’ın tanıtımı için mücadele eden takımlarımız, rakip takımlar ve seyirciler tarafından kışkırtılmaya çalışılarak, haklı mücadelelerinde yara aldırmaya çalışıldığı apaçık ortadadır.
Serik Spor – Aksarayspor karşılaşmasında takımımız maçı 1-0 kazanarak lideri mağlup etmiş ve ligde şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etmiştir. Maç sonu yaşanan olaylar ise takımımızın başarısını ört bas etme çabası ve holiganizmin geldiği noktadır. Yine aynı gün Nevşehir’de oynanan Nevşehir Belediyespor-Kuzeyboru karşılaşmasında ise 100 civarı Nevşehir sporlu holigan taraftar grubu saha içinde mücadele edenlerin Kadın olduğunu unutarak çirkin tezahüratta bulunma gafletinde bulunmuşlar. Yine sahada Kadın olduğunu unutarak sahaya yabancı madde atmışlardır. Maç sonu ise takımımızı desteklemeye gelen Kuzeyboru Voleybol Okulu öğrencileri ve Ailelerinin olduğu tribüne doğru hareketlenip saldırmak istemişlerdir. Taraftarımız maç bitiminden 30 dakika sonra salondan polis eşliğinde ayrılabilmiştir. Holiganizmin geldiği bu noktada bizim üzerimize düşen iyi niyetle ve hoşgörü ile mücadeleye devam etmektir.
Unutulmamalıdır ki en büyük başarı bütün bunlara rağmen misafirperverlikten ve fairplaydan ödün vermeden mücadeleye devam etmek ve şampiyon olmaktır. Zira takımlarımız sportif bir şampiyonluk mücadelesi değil şehrimizin tanıtımda yaptıkları bir mücadeledir. Serik’te yaşananları kınıyoruz. Nevşehir Belediye başkanı Rasim ARI’ya olayların yatışmasındaki desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Maçlara gelen taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz.
Şunu da belirtmek isteriz ki; Aksaray bir yıldız gibi büyüdüğü için bir takım kıskanç grupların ve holiganların hedefi olmaya başlamış ve hedef olmaya da devam edecektir. Bize düşen birlikte bu zorlukları aşmak, siyasi ticari çıkarları bir kenara bırakıp komple şehir olarak her kesim ve kurumun birlikte hareket etmesi ile büyümeye devam etmek ve başarmaktır. Bu sadece sportif bir konu değildir. Bu şehrimizin kendini tanıtma ifade etme çabasıdır. Bu sadece Aksaray’ın Türkiye’ye tanıtılma çabasının kaçınılmaz sonucudur. Aksaray’ımız için mücadele veren takımlarımızın hafta sonu yaşadığı bu olaylar sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nu göreve davet ettiğimizi belirtmek isteriz.
Bir diğer konuda şampiyon olmamız halinde maçlarımızı başka şehirde oynayacağımız söylentsinin dillendirilmesidir. Kuzeyboru Aksaray’ın takımıdır ve öyle kalacaktır. İnşallah şampiyon olmamız halinde 3 büyükler, Vakıfbank ve Eczacıbaşı başta olmak üzere THY PTT gibi kurum takımları da Aksaray’ı tanıyacakladır. Hiçbir şekilde Aksaray dışında maç yapmaya niyetimiz yoktur.
BİZ AKSARAYIZ; biz birlikte güçlüyüz ve birlikte yeni zaferler ile kupaları birlikte kaldıracağız. Aksaray Şampiyon Olacak. Aksaray Kazanacak. Biz kazanacağız.

Damla YEĞEN
Kuzeyboru Spor Kulübü Basın Sözcüsü

ERSİN ARSLAN 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YEĞEN;, TAKIMLARIMIZA, YAPILAN, ÇİRKİN, SALDIRIYI, KINIYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı