Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 13:48 Bu haber 1928 kez okundu
 
Vali Mantı'dan "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı
Vali Ali Mantı; Büyük Önder Atatürk’ün, 19 Mayıs tarihini gençlere armağan etmesi, Türk gençliğine olan inancını ve güvenini göstermektedir. Sevgili Gençler sizlere düşen en büyük görev; bu aziz vatanı geliştirerek, güzelleştirerek tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir.
GÜNDEM Haberi
Vali Mantı'dan

"19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı 19 Mayıs 1919 tarihi, milletine güvenen ve inanan bir kahramanın, bir dâhinin Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savışı’nı başlatmak üzere Samsun’dan Anadolu topraklarına ayak bastığı gündür. Büyük Önder Atatürk’ün, 19 Mayıs tarihini gençlere armağan etmesi, Türk gençliğine olan inancını ve güvenini göstermektedir. Sevgili Gençler sizlere düşen en büyük görev; bu aziz vatanı geliştirerek, güzelleştirerek tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir.

 

Çünkü bu vatan sizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek en başta gelen görevinizdir. Biz, gençlerimize güveniyor, onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın “19 Mayıs Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nı kutluyor, gençlerimizi sevgiyle kucaklıyorum. Ali MANTI VALİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Mantı'dan, "19, Mayıs, Atatürk'ü, Anma, Gençlik, ve, Spor, Bayramı”, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı