Haber Detayı
12 Temmuz 2021 - Pazartesi 23:37 Bu haber 1832 kez okundu
 
Vali Hamza Aydoğdu; “Önceliğimiz yollarımız”
Helvadere Belediye Başkanının isim zikretmeden '' asfaltlama çalışmaları başlamıştır '' açıklamasından sonra bugün Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu İl Özel İdaresi tarafından planlanarak yapımına başlanan asfalt yol çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Aydoğdu Özel İdare imkânlarının yanı sıra sağlanan yeni ödeneklerle ek planlama yaparak daha çok yol yapma imkânına sahip olacaklarını söyledi . Arif Bellikli ise durumu düzelterek yeni paylaşımda bulundu
GÜNDEM Haberi
Vali Hamza Aydoğdu; “Önceliğimiz yollarımız”

Vali Hamza Aydoğdu; “Önceliğimiz yollarımız”

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu İl Özel İdaresi tarafından planlanarak yapımına başlanan asfalt yol çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Aydoğdu Özel İdare imkânlarının yanı sıra sağlanan yeni ödeneklerle ek planlama yaparak daha çok yol yapma imkânına sahip olacaklarını söyledi.

 

Vali Aydoğdu beraberinde İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Karayolları 38. Şube Şefi Mustafa Doğan ile İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından asfaltlama çalışmaları süren ve tamamlanan grup köy yolları, belde ve köy bağlantı yollarında incelemelerde bulundular.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Yalvaç’tan yapımı tamamlanan Karkın-Gözlükuyu-Dikmen, Koçpınar İncesu Mahallesi ile yapımı devam eden Yenipınar-Ihlara ile yeni yapımı planlanan Yenipınar-Helvadere yolları hakkında bilgi alan Vali Aydoğdu, önceliklerinin yollar olduğunu, hazırlanan bütçe ve planlamalar doğrultusunda çalışmalar devam ederken çıkarılan yeni ve önemli bir tutar ödeneğinde yine ek planlamalarla yol yapımında kullanılacağını söyledi.

Vali Aydoğdu beraberindeki heyet ile yapımına başlanan Hasandağı Kış Sporları ve Turizm yolunda incelemelerde bulundu. Beton yol olarak yapımına başlanan çalışmalar ile ilgili yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Aydoğdu, bu yolun tamamlanması ile bölgenin doğa sporları, turizm aktiviteleri ve kış şartlarında kesintisiz ulaşım imkanına sahip olacağını böylece Hasandağı ve bölgenin Aksaray’a ve yöreye ekonomik olarak katkı sunacağını belirtti.

Helvadere Belediye Başkanının isim zikretmeden  '' asfaltlama  çalışmaları başlamıştır  açıklamasından sonra bugün  Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu İl Özel İdaresi tarafından planlanarak yapımına başlanan asfalt yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Helvadere Belediye Başkanı Arif Bellikli ise yeni bir açıklama ile durumu düzeltti ve açıklamada bulunarak 

 

HASANDAĞI YOLUMUZ

ASFALTLANIYOR
-Kasabamızdan hasandağı’nda bulunan karbeyaz otel’e kadar olan yolun asfaltlama çalışmaları başlamıştır
Bu süreçte bizlerin taleplerini dikkate alan Aksaray valisi Sn.Hamza Aydoğdu’ya yolun yapımını sağlayan Aksaray il özel idaresi Genel sekreterimiz Sn.Yüksel Çelik beye
Aksaray il genel meclis başkanımız Sn.Mehmet Tüzün beye
Aksaray il genel meclis üyelerimize
Şahsım ve kasabam adına teşekkürlerimi sunuyorum
HELVADERE BELEDİYE BAŞKANI
ARİF BELLİKLİ diye paylaşımda bulundu
Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Hamza, Aydoğdu;, “Önceliğimiz, yollarımız”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı