Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 11:44 Bu haber 4125 kez okundu
 
Vali Aydoğdu; Aksaray potansiyeli büyük şehir.
Aksaray il özel idaresinde Aksaray'a vizyon çizen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Kurum müdürleriyle birlikte Basın önünde Aksaray'ın geleceğini masaya yatırdı.
RESMİ İLAN Haberi
Vali Aydoğdu;  Aksaray potansiyeli büyük şehir.

Vali; Aydoğdu Aksaray potansiyeli büyük şehir.
 
Aksaray il özel idaresinde Aksaray'a vizyon çizen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Kurum müdürleriyle birlikte Basın önünde Aksaray'ın geleceğini masaya yatırdı.Oluşturulan projeleri anlatırken Heyecanı gözden kaçmadı
Projelerini değerlendiren Aydoğdu;
Çok kısa bir süre hayat var bugün ölecekmiş gibi iyi şeyler bırakmak lazım, korono ile birlikte aile ile yaşamayı öğrendik. Korona yetersiz olanı vurdu. Dünya hızla değişiyor teknoloji ile birleşik olmayan geride kalacaktır. Biz zamana ayak uyduramazsak ayakta kalamayız. 2023 de kayıp hafızaları yerine getirecek ürün çıkacak , 3d yazıcılar ve İnternet haberciliği. Öne çıkacak Dünya hızla yön değişirken biz neyle uğraşıyoruz. Aksaray potansiyeli büyük şehir. Biz corona dolaysıyla tarımın değeri arttı. Türkiyede 21. Sırada olan Aksaray 6 trilyon getirisi var Sanayide oldukça iyi gelişmiş dengeyi urmuş, Selçuklulara ev sahipliği yapmış turizm ve eğitimde geçmişte başarısı olan bir İl ve fiziki durum iyi biz şimdi helva yapacağız. Çocuklara hayal kurmayı öğreteceğiz doktor olmak hayal kurmak demek değildir hayalleri olmayanın geleceği olmaz, internet bilgiye ulaşmak bedavaya geldi, bugün herşeyİ internet ten almak zorunda kalınacak en büyük servet bilgi.
 
Alfa gençliğine yönelik idareci olmak zorundayız. Kibirden nefret eden kimseyi umursamayan Gençlik var, aynı evde kalmak çözüm değil kalbine girmek gerek.
 
Türkmilleti nin çoğu alınganlık ediyor. Ben duygusal davranmadım eleştirinin hak olduğunu ancak kişisel hale getirmek yanlış. Kişiyi Yok saymak insan onuruna yapılmış en büyük saygısızlıktır.
 
Aksarayda ne yapacağız.
Tren yolu inşaAllah gelecek yıl başlar gibi, Nevşehir 6 milyon Aksaray 1 milyon gelen turist var Aksarayda turizm artırılsa otel sayımız yetersiz www.burasiaksaray.com sitesi açtık. Her eve bir kütüphane kampanyası başlatacağız. Site kurarak evlere kitap (PTT yoluyla verip alacağız)servisi yapacağız .
 
Kardeş aile projesi 1059 aile risk durumunda olduğu için onlara ihtiyaçlarını görme görevini 4 odaya yükledik
Gelir seviyesi düşük olanlarla yüksek olan kişileri kardeş aile yapacağız.
 
''Temas projesi'' , Aksaray eğitimde hakkettiği yerde değil, Osb de okul boş iş garantili okul olunca şimdi tercih edilen okul oldu.
''Kodlu Aksaray'', insansız hava aracından esinlendik ve 49 ildeki projeleri inceledik, 5 yıl içinde yazılım yapan İl olacağız. Gençlik spor ve Milli Eğitim müdürlüğü arasında belirlenen 45 okulda spor faaliyetleri için spor aletleri kuracağız. Aşıklı organik ürünler marketi kuracağız.
 
Köylerde sanal toplulaşma ile ürün çeşitliği yapacağız
Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Aydoğdu;, , Aksaray, potansiyeli, büyük, şehir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı