Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 19:13 Bu haber 772 kez okundu
 
UZLAŞTIRMACI AVUKATLAR GELİYOR , EĞİTİMLERİ BAŞLADI
Uzlaşma kursuna katılacak olanlar Ceza Muhakemesinde Uzlaşma Yönetmeliği uyarınca 6 (altı ) gün boyunca 20 saat teorik, 8 saat iletişim, 8 saat müzakere teknikleri, 12 saat de uygulamalı ders olarak toplam 48 saat eğitim alacaklar
EĞİTİM Haberi
UZLAŞTIRMACI AVUKATLAR GELİYOR , EĞİTİMLERİ BAŞLADI

UZLAŞTIRMACI AVUKATLAR GELİYOR , EĞİTİMLERİ BAŞLADI
Aksaray Baro Başkanlığı ve Ankara Hacı Bayramı Veli Üniversitesi ile birlikte organize edilen “Ceza Muhakemesinde Uzlaştırmacı” eğitimi başladı.

Baro Başkanı Av. Ramazan Erhan TOPRAK; yaptığı açıklamasında  “05.08.2017/30145 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliğinin 48.maddesinin 3.fıkrası uyarınca meslektaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda Ceza Muhakemesinden uzlaştırmacı eğitimlerini düzenledik. Yönetmeliğin 50.maddesi 4.fıkrası gereği başvuruda bulunan meslektaşlarımızı 30 kişi olacak şekilde iki grup halinde düzenleyerek Uzlaşmacı eğitimlerine bu gün itibariyle başladık. 
Kursa katılan Avukatların Yönetmeliğin 50.maddesinin 7.fıkrası gereği  sıkıntı yaşamaması için eğitime devam hususlarında dikkat etmeleri gerekmektedir. 
Uzlaşma kursuna katılacak olanlar Ceza Muhakemesinde Uzlaşma Yönetmeliği uyarınca 6 (altı ) gün boyunca 20 saat teorik, 8 saat iletişim, 8 saat müzakere teknikleri, 12 saat de uygulamalı ders olarak toplam 48 saat eğitim alacaklardır. 
Eğitim sonrası sertifikalarını alacak olan Avukatlar Adalet Bakanlığı Alternatifler Çözüm Daire Başkanlığı tarafından yılda en fazla iki defa gerçekleştirilecek olan sınavda başarı göstermeleri halinde uzlaştırmacı siciline  yazılabileceklerdir.
Baro Başkanı Toprak ; Bundan sonra Avukatlarımızdan gelen talep doğrultusunda yeni gruplar oluşturacağız.” dedi.

Kaynak: (Aksaray Web Tv) - Aksaray Web Tv Haber Merkezi Editör:
Etiketler: UZLAŞTIRMACI, AVUKATLAR, GELİYOR, ,, EĞİTİMLERİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı