Haber Detayı
23 Ağustos 2021 - Pazartesi 17:15 Bu haber 1492 kez okundu
 
UYUŞTURUCUYA JANDARMA ENGELİ
Aksaray İl Jandarma yapılan istihbari çalışmalar neticesinde stanbul ilinden temin edilen uyuşturucu maddenin Aksaray iline getirileceğinin duyumu alınması üzerine, şahıslar ile buluştukları esnadan Aksaray Şehirler Arası Otobüs Terminalinde suçüstü yakalandılar
ASAYİŞ Haberi
UYUŞTURUCUYA JANDARMA ENGELİ

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak/satın almak suçunun önlenmesi ve şüphelilerin yakalanarak kanun önüne çıkarılması konusunda kapsamlı çalışmalarımız devam etmektedir.

Konu ile ilgili yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, 22 Ağustos 2021 tarihinde İstanbul ilinden temin edilen uyuşturucu maddenin Aksaray iline getirileceğinin duyumu alınması üzerine, Aksaray il sınırından itibaren gerçekleştirilen fiziki takipler neticesinde, H.G. ve O.D. isimli şahıslar yolcu otobüsünden inmelerini müteakip Y,A., M.K. ve İ.U. isimli şahıslar ile buluştukları esnadan Aksaray Şehirler Arası Otobüs Terminalinde suçüstü yakalanmışlardır. Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şahısların üzerinde ve aracında yapılan aramada 20 gr Skunk maddesi ele geçirilmiştir.

Şüpheliler ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmışlardır.

Gençlerimizi zehir tacirlerinden korumak amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza devam edilecektir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: UYUŞTURUCUYA, JANDARMA, ENGELİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı