Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 16:37 Bu haber 3029 kez okundu
 
ULUIRMAK SULAMA SEZONU AÇILDI BOĞULMALARA KARŞI DSİ UYARIDA BULUNDU
Uluırmak 2021 yılı sulama sezonu başladı DSİ bir duyuru yayınlayarak uyardı: vatandaşlarımızın baraj, gölet, sulama tesis ve kanallarına serinlemek, yüzmek, balık avlamak gibi benzer amaçlarla kesinlikle girmemeleri, can ve mal güvenliği açısından gerekli tedbirleri almaları, çocukların sulama tesisi ve sulama kanallarına kesinlikle yaklaştırılmaması hususları önemle duyurulur. denildi
RESMİ İLAN Haberi
ULUIRMAK SULAMA SEZONU AÇILDI BOĞULMALARA KARŞI DSİ UYARIDA BULUNDU

 DSİ BOĞULMALARA KARŞI UYARDI!

Uluırmak 2021 yılı sulama sezonu 19 .04 2021 tarihinde başlamıştır  Sağ sahil ve sol sahil ana kanallarının bazı bölümleri meskun mahal içerisinde yer almaktadır. Kanalların meskun mahal içerisinde yer alan kısımlarında tel örgü bulunmasına rağmen, bazı bölümlerde tel örgü ile uyarı levhalarının tahrip edildiği, vatandaşlarımız tarafından köprü korkuluklarından suya girildiği gözlenmektedir.

 

Uluırmak Sulaması, sulama kanalları genel olarak 2-3 m derinliğinde beton ya da toprak kanal olarak inşa edilmiştir. Bu ve benzeri kanallarda su debisi ve dip akıntısı çok güçlü olduğundan yüzme ve balık avlama faaliyetleri kesinlikle gerçekleştirilmemelidir. Ayrıca kanal içerisinde bulunabilecek yabancı cisimler insan sağlığı açısından tehdit oluşturmakta olup, boğulma vakalarına bile sebep olabilmektedir.

 

Bu sebeple vatandaşlarımızın baraj, gölet, sulama tesis ve kanallarına serinlemek, yüzmek, balık avlamak gibi  benzer amaçlarla kesinlikle girmemeleri, can ve mal güvenliği açısından gerekli tedbirleri almaları, çocukların sulama tesisi ve sulama kanallarına kesinlikle yaklaştırılmaması hususları önemle duyurulur.     

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ULUIRMAK, SULAMA, SEZONU, AÇILDI, BOĞULMALARA, KARŞI, DSİ, UYARIDA, BULUNDU, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı