Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 14:04 Bu haber 2137 kez okundu
 
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA NAKİT KULLANIMI KALDIRILIYOR
Aksaray Belediyesi Covid-19 salgını sürecinde yayılımın önüne geçmek için yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyor. Şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçlarında nakit ile ödeme yapılarak yolculuk yapılmasının 12 Nisan itibari ile sonlandırılıyor. Yeni uygulamaya göre toplu taşıma araçlarını kullanacak vatandaşlara kartla seyahat etmeleri zorunlu hale getiriliyor.
GÜNDEM Haberi
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA NAKİT KULLANIMI KALDIRILIYOR

Aksaray Belediyesi Covid-19 salgını sürecinde yayılımın önüne geçmek için yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyor.

Şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçlarında nakit ile ödeme yapılarak yolculuk yapılmasının 12 Nisan itibari ile sonlandırılıyor. Yeni uygulamaya göre toplu taşıma araçlarını kullanacak vatandaşlara kartla seyahat etmeleri zorunlu hale getiriliyor.

Aksaray Belediyesinin toplu taşıma araçlarında hayata geçireceği yeni uygulama ile para alışverişinin önüne geçilerek sürücüler ve yolcular arasındaki teması en aza indirecek. Ücret ödemesinin yapıldığı sırada araç içerisindeki oluşan yoğunluğunda önüne geçilmiş olacak. Vatandaşların kart ile ulaşım sağlamalarını teşvik etmek ve karta ulaşımlarını kolaylaştırmak şehrin muhtelif yerlerinde kurulacak stantlarda kartlar ücretsiz olarak dağıtılacak.

Toplu taşıma araçlarında yapılacak yeni uygulamanın bir diğer kazanımı da kartların kişiselleştirilerek HES kodu ile eşleştirilmesi olacak. Kullanıcılar toplu taşımada kullanacakları kartları ile HES kodlarını www.kart68.com internet sitesinden online olarak eşleştirecek.

HES kodlarının ve kartların eşleştirilmesi ile Covid-19 testi pozitif çıkan veya bilim kurulu kararı ile karantina sürecinde olan kişiler toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. Şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçlarında yeni geçilen bu dijital dönüşüm sayesinde salgının yayılım hızı azaltılmaya çalışılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOPLU, TAŞIMA, ARAÇLARINDA, NAKİT, KULLANIMI, KALDIRILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı