Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 08:40 Bu haber 519 kez okundu
 
TEMİZ BİR ÇEVRE, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİDİR
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Türkiye’nin geleceğine yönelik sıfır atık projesi ile alakalı, kampüsteki çalışmaların verimli şekilde devam ettiğini söyledi.
YAŞAM Haberi
TEMİZ BİR ÇEVRE, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİDİR

 

 

TEMİZ BİR ÇEVRE, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİDİR

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Türkiye’nin geleceğine yönelik sıfır atık projesi ile alakalı, kampüsteki çalışmaların verimli şekilde devam ettiğini söyledi.

Atıkların doğru ve düzenli şekilde ayrıştırılması ve ekonomik döngünün sağlanması adına kampüste bilgilendirme toplantıları yaptıklarını ve belirli aralıklarla bu toplantıların devam edeceğini kaydeden Şahin, proje kapsamındaki fiziki düzenlemelerin de kısa zamanda gerçekleştirildiğini vurguladı. Bina içleri, caddeler, yol kenarları ve depolama alanları için ihtiyaç duyulan tüm atık toplama sistemlerinin alındığını ve hızlı şekilde belirlenen bölgelere konumlandırıldığını belirten Rektör Şahin, “Kâğıt, plastik, cam, metal, tıbbi ve evsel atıkların toplanması amacıyla, çeşitli ebat ve kapasitelerde plastik ve metal konteynerler yerleştirildi. Ayrıca kompost dönüşüm ünitesi için de gerekli çalışmalar yapıldı” dedi.

Şahin, temiz bir çevre adına, üzerlerine düşeni hassasiyet içerisinde yerine getirmeye gayret gösterdiklerinin altını çizdi.

 

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİ, FAALİYET ALANLARINI GENİŞLETİYOR 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, işbirliklerinin, kurumların faaliyet alanlarını genişlettiğini söyledi. Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever ile Aksaray Adli Yardı ve Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Rektör Şahin’i ziyaret etti ve ikinci dönem göreve atanması münasebetiyle tebriklerini iletti. Konuklarına ziyaretleri münasebetiyle teşekkür eden Şahin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceklerini belirterek, kurumlar arası işbirliğinin faaliyet alanlarını genişlettiğini, bunun da şehrin gelişimine katkı sunduğunu kaydetti. 

 

EĞİTİM ÇALIŞMALARINA DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Aksaray Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’i ziyaret etti ve ikinci dönem görevinde başarılar diledi. Eğitim faaliyetleri, sosyal etkinlikler, sertifika programları… Bunlar ve benzeri pek çok çalışmayı Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Prof. Şahin, her düzeydeki eğitim faaliyetlerine destek olmaya dair gayretlerinin süreceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMİZ, BİR, ÇEVRE,, TÜRKİYE’NİN, GELECEĞİDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı