Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 17:03 Bu haber 3811 kez okundu
 
TEMA AKSARAY İL TEMSİLCİLİĞİ İÇİN REKOR BAŞVURU VAR
. TEMA tarafından yapılan ilan sonucu Aksaray ili Temsilcisi olmak isteyenler için başvuruların 18 temmuza kadar süreceği beyan edilmişti. Aksaray ilinden yapılan 22 kişilik müracaatla diğer illere oranla rekor kırıyor, başvuru sayısı diğer illerden en az 2 katı olunca incelemelerde titiz karar vermek için sürecin eylül ayı sonlarına kadar sürebileceği belirtildi.
DÜNYA Haberi
TEMA AKSARAY İL TEMSİLCİLİĞİ İÇİN REKOR BAŞVURU VAR

TEMA AKSARAY İL TEMSİLCİLİĞİ İÇİN REKOR BAŞVURU VAR

 

TEMA Aksaray İl Temsilciliği için gönüllü  olarak 22 kişi başvuruda  bulundu. Bilindiği Gibi Aksaray’da uzun zamandır TEMA Temsilciliğini onurla ve başarıyla yürüten Aksaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatih Kürşat FIRAT Akademik çalışmalarının artışı nedeniyle DOĞA FAALİYETLERİNDE  gereken hassasiyeti gösteremeyeceğini beyan ederek görevi iade etmişti. TEMA tarafından  yapılan ilan sonucu Aksaray ili Temsilcisi olmak isteyenler için  başvuruların  18 temmuza kadar süreceği beyan edilmişti. Aksaray ilinden yapılan 22 kişilik müracaatla diğer illere oranla rekor kırıyor, başvuru sayısı  diğer illerden en az 2 katı olunca incelemelerde titiz karar vermek için  sürecin eylül ayı sonlarına kadar sürebileceği belirtildi.

 

TEMA gönüllülük esasına göre çalışan bir yapı,  temsilcilik için herhangi bir maaş ya da ödeneği yok ancak doğayı seven, ağaç, su, iklim, ve çevreyi düşünen herkese kapısını açıyor.

 

 TEMA için bireysel gönüllü olmak isteyen vatandaşlar  Bireysel Gönüllü Formu  doldurmak suretiyle DOĞA İÇİN GÖNÜLLÜ OLABİLİYORLAR

T. İş Bankası

64

Levent Şb.

1035

821591

TR790006400000110350821591

TL

Ziraat Bankası 

10

İstanbul Kurumsal

1753

1576812-5097

TR620001001753015768125097

TL

 

Hesabına  30 tl para yatırmak suretiyle  kendilerine gelecek ömür boyu kartı ile birlikte rozetini alacaklar ve ağaç dikme  sertifikasına kavuşabileceklerdir.

TEMA Vakfı faaliyetlerini Türkiye’nin dört bir yanında TEMA gönüllülerine liderlik eden İl Temsilcileri, İlçe Sorumluları ve Genç TEMA Başkanları aracılığıyla yürütmektedir.

Gönüllüler, bu örgütlenme modeli çerçevesinde illerinde, ilçelerinde veya üniversitelerinde yürütülen faaliyetlere katılabilecekleri gibi Genel Merkez tarafından yürütülen çalışmalarda da görev alabilmektedir.

TEMA BİREYSEL GÖNÜLLÜLER NELER YAPABİLİR

· TEMA Vakfı’nın çalışmalarının sosyal medya aracılığıyla paylaşılması ve çalışmaların daha çok kişiye ulaşması için vakfın sosyal medyada takipçisi olabilirsiniz. Böylece, çevrenizdeki insanların vakfın faaliyetlerinden haberdar olmasını ve vakıf faaliyetlerini takip etmesini sağlayabilirsiniz.
 

· Erozyon, ormansızlaştırma, yanlış tarımsal uygulamalar gibi sorunları vakfımıza bildirerek, gerekli araştırmaların ve gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.(Bağımsız Medya)
 

· TEMA Vakfı'nın çıkarmış olduğu yayınları izleyerek ve okuyarak bilgi sahibi olabilir böylelikle doğa alanındaki gündemi takip edebilirsiniz.
 

· Geliri TEMA Vakfı faaliyetlerinde kullanılan TEMA ürünlerini kullanabilir, çevrenizdeki insanların bu ürünleri kullanmasını teşvik edebilirsiniz.
 

· TEMA Vakfı çalışmalarına kaynak yaratmak üzere çevrenizdeki kişi ya da kurumları, sponsorluk konusunda teşvik edebilir, ilgilenenleri TEMA Vakfı’na yönlendirebilirsin

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMA, AKSARAY, İL, TEMSİLCİLİĞİ, İÇİN, REKOR, BAŞVURU, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı