Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 20:23 Bu haber 2567 kez okundu
 
TEKNOPARK İÇİN SAHA İNCELEMESİ YAPILDI
Bir süredir konuya dair gerek şehirde, gerekse Bakanlıklar ve ilgili diğer kurumlar nezdinde yapılan pek çok görüşmenin ardından, ASÜ’de saha incelemeleri başladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’ndan Şehir ve Bölge Planlama Uzmanı Yener Akay ve Harita Mühendisi Temel Fidan’la birlikte, kampüste bina kurulumunun yapılabileceği yerleri gezdi ve saha şartlarını anlattı.
TEKNOLOJİ Haberi
TEKNOPARK İÇİN SAHA İNCELEMESİ YAPILDI

TEKNOPARK İÇİN SAHA İNCELEMESİ YAPILDI

 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) bünyesinde bir Teknopark oluşturulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

 

Bir süredir konuya dair gerek şehirde, gerekse Bakanlıklar ve ilgili diğer kurumlar nezdinde yapılan pek çok görüşmenin ardından, ASÜ’de saha incelemeleri başladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’ndan Şehir ve Bölge Planlama Uzmanı Yener Akay ve Harita Mühendisi Temel Fidan’la birlikte, kampüste bina kurulumunun yapılabileceği yerleri gezdi ve saha şartlarını anlattı. Kampüsün tamamını kapsayan inceleme esnasında, çeşitli binaların kapasiteleri değerlendirildi, altyapıya dair istişarelerde bulunuldu. Gezide, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy da, projeler üzerinden bilgiler aktardı.

 

Çalışma kapsamında, işlevsel bir yapının şehre kazandırılması ve kaynakların en verimli şekilde kullanılması hedefleniyor. Yapısı itibariyle akademiyle iş dünyasını bir araya getiren Teknoparkın, spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarına da müspet bir katkı sunacağı belirtiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEKNOPARK, İÇİN, SAHA, İNCELEMESİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı