Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 17:05 Bu haber 417 kez okundu
 
TATLI SU KABİNLERİ YAZ BOYUNCA VATANDAŞLARIN TATLI SU İHTİYACINI KESİNTİSİZ KARŞILADI
Aksaray Belediyesi’nin, kendi imkanları ile imal ettiği tatlı su kabinleri sıcak geçen yaz aylarında vatandaşların ihtiyacını kesintisiz karşıladı. 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde vatandaşlardan aldığı talepleri yerine getirmek için çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Evren Dinçer, tatlı su çeşmesi eksik olan mahallelere tatlı su kabinleri yerleştirilmesi talimatını vermişti. Toki bölgesi başta olmak üzere birçok mahallenin işlek noktalarına 5 ton kapasiteli tatlı su kabinleri yerleştirildi. Su kabinlerinden yaz boyunca kesintisiz olarak tatlı su ihtiyacını karşılayan vatandaşlar Aksaray Belediyesinin bu hizmetini takdir ile karşıladı.
SAĞLIK Haberi
TATLI SU KABİNLERİ YAZ BOYUNCA VATANDAŞLARIN TATLI SU İHTİYACINI KESİNTİSİZ KARŞILADI

Aksaray Belediyesi’nin, kendi imkanları ile imal ettiği tatlı su kabinleri sıcak geçen yaz aylarında vatandaşların ihtiyacını kesintisiz karşıladı.

31 Mart Yerel seçimleri öncesinde vatandaşlardan aldığı talepleri yerine getirmek için çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Evren Dinçer, tatlı su çeşmesi eksik olan mahallelere tatlı su kabinleri yerleştirilmesi talimatını vermişti.

Toki bölgesi başta olmak üzere birçok mahallenin işlek noktalarına 5 ton kapasiteli tatlı su kabinleri yerleştirildi.

Su kabinlerinden yaz boyunca kesintisiz olarak tatlı su ihtiyacını karşılayan vatandaşlar Aksaray Belediyesinin bu hizmetini takdir ile karşıladı.

Mahalle sakinleri Belediye Başkanı Evren Dinçer’in hayata geçirdiği bu hizmette hiçbir aksamanın olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandılar; ‘’Belediye Başkanımız mahallemize geldiğinde kendisine tatlı su çeşmeleri eksikliğimizin olduğunu belirtmiştik. Başkanımız bu sorunun çözülmesi için çalışma başlatılması talimatını verdi. Kısa süre içerisinde tatlı su kabinleri yöntemi ile bu sorun çözüldü. Belediye ekiplerimizin mahallemize yerleştirdiği su kabinlerinden aksamadan tatlı su ihtiyacımızı karşılıyoruz. Belediye Başkanımız başta olmak üzere bizlerin sesine kulak veren tüm belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz.’’

Aksaray’da bazı mahallelerin kot farkından dolayı tatlı su hattının olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’ “Cumhuriyet, Yunus Emre ve Bedir Muhtar mahallelerimizde kot farkından dolayı tatlı suya erişimleri yoktu. Bu mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımızda bu yönde sürekli talep alıyorduk. Mahallerinde tatlı su kabinleri olmasını istiyorlardı. Bizde böyle bir çözüm geliştirdik. Kendi atölyelerimizde çeşmelerimizi kendimiz üretmeye başladık. Kendi imkanlarımız ile ürettiğimiz su kabinlerimizi ihtiyaç duyulan mahallelere yerleştirdik. Vatandaşlarımızın bu şekilde tatlı su çeşmelerine ulaşmalarını sağladık.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TATLI, SU, KABİNLERİ, YAZ, BOYUNCA, VATANDAŞLARIN, TATLI, SU, İHTİYACINI, KESİNTİSİZ, KARŞILADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı