Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 12:19 Bu haber 473 kez okundu
 
SÜTÜNÜZ TATLANSIN GELİRİNİZ KATLANSIN
Bakanlığımızın tarafından yürütülen Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi adı altında alt projeler gerçekleştirilmektedir Bu projelerden biri olan Sütünüz Tatlansın Geliriniz Katlansın projesi ile alternatif olarak Reygrass (Sütotu) ekiminin yaygınlaştırılması amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda Ziraat Mühendisi Dönüş Daşkın tarafından sunum yapıldı
EKONOMİ Haberi
SÜTÜNÜZ TATLANSIN GELİRİNİZ KATLANSIN

SÜTÜNÜZ TATLANSIN GELİRİNİZ KATLANSIN

Bakanlığımızın tarafından yürütülen Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi adı altında alt projeler gerçekleştirilmektedir Bu projelerden biri olan Sütünüz Tatlansın Geliriniz Katlansın projesi ile alternatif olarak Reygrass (Sütotu) ekiminin yaygınlaştırılması amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda Ziraat Mühendisi Dönüş Daşkın tarafından sunum yapıldı. Yapılan sunumda Reygrass bitkisinin yetişme koşulları, ekim ve hasat dönemleri, et ve süt hayvanlarına sağladığı besin değerleri hakkında bilgi verildi.

 

Proje Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ege Araştırma Enstitüsüyle ortaklaşa yürütülecektir. Projeye Yeşiltepe Kasabası’ndan Mahmut Çiçek ve Baymış Köyü’nden Alican Arıbaş isimli çiftçilerimiz dahil oldular. 2 yıl sürecek olan projede bu 2 çiftçiye Ege Araştırma Enstitüsünün 2018’de tescillediği Elif İsimli Reygrass Yembitkisi tohumu verilecektir.5’er dekar alanda yetiştirilecek sütotunun bitkisinin gübre ve tohumu projemizden karşılanacaktır. Proje bedeli 17.800 TL olacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SÜTÜNÜZ, TATLANSIN, GELİRİNİZ, KATLANSIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı