Haber Detayı
25 Ağustos 2020 - Salı 13:19 Bu haber 1966 kez okundu
 
SULTANHANI İLÇE OLUŞUNUN 3. YILINI KUTLUYOR
Türkiyenin ipek yolunun en önemli mekanlarından biri olan Sultan Hanı yıllardır verdiği mücadeleyi bundan 3 yıl önce ilçelik alarak taçlandırdı . Dönemin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ve damadı eski Enerji yeni Maliye bakanı olan Berat Albayrağında yoğun ilgisi sayesinde Belediye başkanı Fahri Solak’ın israrlı takibi sonucu ilçelik hakkı alınmıştı .
KÜLTÜR Haberi
SULTANHANI İLÇE OLUŞUNUN 3. YILINI KUTLUYOR

SULTANHANI İLÇE OLUŞUNUN 3. YILINI KUTLUYOR

 

Türkiyenin ipek yolunun en önemli mekanlarından biri olan Sultan Hanı yıllardır verdiği mücadeleyi bundan 3 yıl önce ilçelik alarak taçlandırdı . Dönemin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ve damadı eski Enerji yeni Maliye bakanı olan Berat Albayrağında yoğun ilgisi sayesinde Belediye başkanı Fahri Solak’ın israrlı takibi sonucu  ilçelik hakkı alınmıştı .

 

Pandemi dolaysıyla açık alan etkinliği   yapılamayan kutlamalara sosyal medya üzerinden verilen mesajlarda ilçelik hakkının yeterli olmayacağı birçok yatırım gerektiği vurgulanırken özellikle yer altı sularının artırılması gerektiği vurgulandı.

 

Sultanhanı belediye başkanı Fahri SOLAK mücadele ettik ilçelik geldi yine mücadeleye devam ederek organize sanayi ve sulama konularını masaya yatıracağız hareketli bir ilçe olacağız diyerek yeni ufuk çizdi

SULTAN HANI İLÇE OLDUĞUNDA NE DEMİŞLERDİ

 

3 Yıl önce Bugün KHK ile alınan kararı büyük sevinçle karşıladıklarını, ilçede adeta bir bayram havası olduğunu dile getiren Solak, şunları kaydetmişti:

"Cumhurbaşkanımıza minnettarız. Dualarımız sonunda kabul oldu. Burada dünyanın en büyük kervansarayı var. Ayrıca Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi burada mevcut. Sultanhanı, nüfusu 10 binin üzerinde olan bir ilçe. Cumhurbaşkanımız bunu bize bahşetti. Allah ondan razı olsun. yıllardan beri bunun mücadelesini veriyorduk. Halkımız yıllardır bu günü bekliyordu. Allah herkesten razı olsun."

"Beldelik bize yakışmıyordu ama beklenen hasret bugün sona erdi"

Vatandaşlar ise yıllardır bu günü beklediklerini vurgulayarak, "Önce Allah'ın izni ile daha sonra Cumhurbaşkanımız ve belediye başkanımız sayesinde bugün bu kararın mutluluğunu yaşıyoruz. Burası kalabalık bir nüfusa sahip. Beldelik bize yakışmıyordu ama beklenen hasret bugün sona erdi. Çok mutluyuz." ifadelerini kullanmışlardı

Kaynak: Editör:
Etiketler: SULTANHANI, İLÇE, OLUŞUNUN, 3., YILINI, KUTLUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı