Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 00:41 Bu haber 2002 kez okundu
 
SEZERER; TGF TOPLANTISININ SİVAS TANITIMINA BÜYÜK KATKISI OLDU
İstiklal mücadelesinin başladığı Sivas kongresinin 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, Türkiye Gazeteciler Federasyonu‘nun 59. Başkanlar Konseyi 12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Sivas'ta gerçekleşti. TGF Denetim Kurulu Üyesi Hakan Sezerer "TGF 59. Başkanlar Konseyi Sonuç Bildirgesinin kamuoyu ile paylaşarak arkasından bir açıklama yaptı.Tüm Başkanlarımıza ve bulundukları illerde yaşayanlara bol selam olsun, toplantı sayesinde Sivas Kongresini bir kez daha gündeme getirmiş olduk dedi
GÜNDEM Haberi
SEZERER; TGF TOPLANTISININ SİVAS TANITIMINA BÜYÜK KATKISI OLDU

İstiklal mücadelesinin başladığı Sivas kongresinin 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, Türkiye Gazeteciler Federasyonu‘nun 59. Başkanlar Konseyi 12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Sivas'ta gerçekleşti. TGF Denetim Kurulu Üyesi Hakan Sezerer "TGF 59. Başkanlar Konseyi Sonuç Bildirgesinin kamuoyu ile paylaşarak arkasından bir açıklama yaptı. Tüm Başkanlarımıza ve bulundukları illerde yaşayanlara bol selam olsun, toplantı sayesinde Sivas Kongresini bir kez daha gündeme getirmiş olduk dedi 

TGF Denetim Kurulu Üyesi Hakan Sezerer yaptığı açıklamada şunları ifade etti; "Sivas Kongresinin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Sivas'ın tanıtımına bir katkımız olsun diye yola çıktık. TFG Genel Başkanı ile görüşerek 59. Başkanlar Konseyini ilimizde gerçekleştirmeyi talep ettik ve sonuçta Sivas'ta yapılmasına karar verildi. Sivas Valimiz Sayın Salih Ayhan ile de görüşerek  Türkiye Cumhuriyetine 108 gün süresince kurucu başkentinde gerçekleştirdiğimiz Konsey toplantısı için bize destek verdi.

2 ay önce tertip komitemizi oluşturduk ve programımıza katılacak olan Federasyon Üyelerimize, Cemiyet Başkanlarımıza ve gazetecilere 4 günlük toplantıların arasında Sivas'ı nasıl daha iyi tanıtırız diye bir yol haritası çıkardık. 100. Yılda 100 Gazeteci sloganıyla yola çıktık, fakat katılımcı olarak 138 gazeteci ilimize geldiler. Bu kadar yoğun ilgi gösterilmesi bizleri mutlu etti.

TGF Yönetim Kurulu ile resmi ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Daha sonra ilimizin en büyük değeri olan halen her alanda gelişmesini sürdüren Sivas Cumhuriyet Üniversiteni tüm misafirlerimizi SCÜ Genel Sekreteri Prof Dr. Hakan Yekbaş'ın öncülüğünde gezdik. TGF Genel Başkanımız Yılmaz Karaca ise CÜ Radyoda programa katılarak yerel medyanın sorunları hakkında paylaşımda bulundu.

Etkinliğimizin ikinci gününde Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferansa Salonunda Cumhuriyet Üniversitesi öğretim görevlisi ve 'Millî Mücadele´de Sivas 108 Gün' kitabının yazarı  Ahmet Necip Günaydın'ın anlatımıyla "Milli Mücadelede Sivas" başlıklı bir panel düzenleyerek ilimizde ağırladığımız misafirlerimize Milli Mücadeleyi Sivas yönüyle anlattı. Programda ilimizin gazetecilikte 40 yılını dolduran isimler; Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Fikret Ünsal, Kemal Çağlayan, Sirer Doğan ve Yücel Yönal'a plaketlerini TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca takdim etti.

Türkiye'nin dört bir tarafından gazeteci arkadaşlarımız gelmişken BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile elim bir helikopter kazasından vefat eden Şehit Gazeteci arkadaşımız İsmail Güneş'i unutmak olmazdı. Heyet olarak Yukarı Tekke Kabristanında kabri başında anma töreni gerçekleştirdik.

Orta Anadolu'nun en büyük arkeoloji müzesini, Sivas Kongre Müzesini, Selçuklu Parkı içinde bulunan Buriciye Medresesi, Kale Cami, Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese ve Sivas'ın ecdat yadigarı olan göz bebeğimiz Gök Medreseyi gezdirdik.

Son gün ise TGF yönetim kurulu ve bazı gazeteci arkadaşlar ile birlikte Kangal turuna çıktık. Burada Kangal Balıklı Kaplıca ve Kangal Belediyesine ziyarete bulunduk.

Programımıza kamuoyu ile paylaşan siz değerli meslektaşlarıma haberlerinizde yer verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

 

Buradan sizler vasıtasıyla 59. Başkanlar Konseyi için Sivas'a gelen TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.

Sivas Valimiz Sayın Salih Ayhan'a destekleri ve çabaları ayrıca 'Millî Mücadele´de Sivas 108 Gün' kitabını temin ederek tüm misafirlerimize verdiği için çok teşekkür ediyorum.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'e çam sakızı çoban armağanı olan Sivas Kilimi heybeleri ve destekleri için teşekkür ediyorum. 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof .Dr. Alim Yıldız'ın yurtdışında olmasından dolayı bizleri onun adına yalnız bırakmayan SCÜ Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Ahmet Alim hocalarımıza; Sivas Ticaret Odası Başkanı Mustafa Eken ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdal Epsileli'ye de destek ve katıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Sivas Valiliği Özel Kalem Müdürü Himmet Taşpınar ve Sivas Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Uçar'a teşekkür ediyorum.

Sivas Belediyesi Özel Kalem Müdürü Davut Irmak ve Mezarlıklar Müdürü İsmet Elmas'a teşekkür ediyorum.

Sivas'ın tarihi mekanlarında bizlere eşlik eden; Sivas İl Kültür Müdürümüz Teoman Karaca, Vakıflar Genel Müdürümüz Cemal Karaca, Sivas Müftümüz Yusuf Akkuş, Zeytin Organizasyon firmasından Buket Doğan'a teşekkür ediyorum.

Sivas Emniyet Müdürlüğü ve Sivas İl Jandarma Komutanlığına da organizasyonumuzun her türlü tedbiri almalarından dolayı teşekkür ediyorum.

TÜRES Sivas Temsilcisi İshak Kaan Usta'ya bizi ağırlayıp "Yenilebilir Sivas Tarihi" Milli mücadelede Sivas “Geleneksel Türk Mutfağı” adlı eseri misafirlerimize verdiği için teşekkür ediyorum.

Bir teşekkürü de bu programı birlikte gerçekleştirdiğimiz TGF Denetim Kurulu Üyesi Yılmaz Kozu, SGC Başkan Yardımcısı İsmail Dursun, SGC Sekreteri Osman Nuri Kesici, SGC üyelerimiz Hakan Bakar ve Necdet Çömelekçioğlu'na misafirlerimiz ile en iyi şekilde ilgilenmeleri, destekleri ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Burada unuttuğum veya sayamadığım tüm kurum ve kişilerde ayrıca teşekkür ediyorum.

Ağırladığımız tüm TGF yönetim kurulu üyeleri, Cemiyet Başkanları ve gazeteciler yaptığımız tüm toplantıları, etkinlikleri ve gezileri hem gazetelerine, televizyonlarının ekranlarına hem de sosyal medyadan paylaşarak Sivas'ın bir kültür elçisi olmuşlardır. Şimdiye kadar Türkiye'nin dört bir tarafında yüzlerce haber yapmışlar ve halende Sivas ile ilgili haberler yapmaya devam etmektedir.

Amacımız Sivas'ı tanıtmak ve ülke gündeminde Sivas'ın adını duyurmaktı ve bunu da başardık diyebiliriz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEZERER;, TGF, TOPLANTISININ, SİVAS, TANITIMINA, BÜYÜK, KATKISI, OLDU, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı