Haber Detayı
28 Kasım 2021 - Pazar 15:00 Bu haber 2031 kez okundu
 
Semih Yalçın: Zillet ittifakı, zulmet cephesine dönüşmüştür
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın: "Zillet ittifakı, zulmet cephesine dönüşmüştür, milleti karamsarlığa düşürerek siyasi rant paşine düştüler "dedi
SİYASET Haberi
Semih Yalçın: Zillet ittifakı, zulmet cephesine dönüşmüştür

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın: Zillet ittifakı, zulmet cephesine dönüşmüştür

 

Açıklamasında Dış Politikayı başarılı bulan yalçın; BAE ile ilişkilerin iyileştirilmesi yolunda atılan adımlar ve bu ülkeyle yapılan kapsamlı anlaşmalar, Türkiye’nin doğru yolda olduğunun göstergesidir. Dedi.

 

Küresel salgın bütün dünyayı kasıp kavururken, Türkiye korona virüsle mücadelede Avrupa ülkelerini bile geride bırakarak başarılı bir grafik çizmiştir. Türkiye; tarihinde görmediği ölçüde üretim ve ihracat yapan bir ülke konumuna gelmiştir. İthalat ihracat dengesindeki makas her geçen gün daralmaktadır. Özellikle savunma sanayiinde erişilen ve bütün dünyayı kıskandıran başarılar; -zillet ittifakı hariç- herkesi, her kesimi sevindirmektedir.

 

CHP ve İP başta olmak üzere zilletçiler; Fransa, Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’yle aynı kafada, aynı duygudaşlıktadır. Halkı aldatmak, bol keseden vaatte bulunmak, asla gerçekleştiremeyeceklerini allayıp pullayıp sunmak; yalancı zillet ittifakının bir başka çirkin yüzüdür.

 

Zillet ittifakı, hem hâl hem de gelecek adına karamsarlık ve umutsuzluk pompalayarak ülkede panik havası oluşturmaya çabalamaktadır. Zillet ittifakı, zulmet cephesine dönüşmüştür. Oysa Türkiye’de sükûn, istikrar, güven ve toplumsal barışın devamına, ekonomide çarkların hızla dönmesine ihtiyaç vardır.

 

Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ve bugünkü sol basın da aynı kirli oyunu tezgâhlama derdindedir. Sözcü ve Cumhuriyet başta olmak üzere zillet ittifakını destekleyen medyanın köşe yazılarına, manşetlerine, sosyal medyada dolaştırılan kin ve nefret dolu satırlara bakınız; 27 Mayıs 1960 öncesiyle aynı dili ve üslubu görürsünüz. Cumhur İttifakına ve bu ittifaka destek veren halkımıza ‘gayri milli’ diyebilen Kılıçdaroğlu tam bir ‘milliyetsiz milliyetçi’ haline gelmiştir. Bu haliyle Zilletin başını çeken CHP, tertipçidir. CHP darbecidir. CHP vesayetçidir.

 

Zillet ittifakı ve bilhassa CHP-İP ikilisi akıntının tersine kürek çekmektedir. Zillet ittifakına bakınca halkın gördüğü tablo şudur: Bunlar, kamuoyuna kargaşa ve buhran pompalarken, iktidara geldiklerinde nasıl bir çok başlılığa yol açacaklarının ve rant kavası çıkaracaklarının resmini vermektedir.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın, “Küresel Krizler Karşısında Türkiye’nin Sergilediği Direnç ve Zillet İttifakının Karanlık Emelleri” hakkında yapmış olduğu açıklama

 

Küresel salgın bütün dünyayı kasıp kavururken, Türkiye korona virüsle mücadelede Avrupa ülkelerini bile geride bırakarak başarılı bir grafik çizmiştir.

 

Elîm kayıplarımıza rağmen istikrarlı ve kararlı bir mücadele ile salgının yıkıcı bir sel olması engellenmiştir.

 

İçeride terörle mücadele büyük bir başarıyla sürdürülerek PKK başta olmak üzere bütün terör örgütlerinin beli kırılmıştır.

 

Dün teröristlerin cirit attığı kırsalda ve dağlarda; artık turistik geziler, sosyal etkinlikler düzenlenmektedir.

 

Türkiye; tarihinde görmediği ölçüde üretim ve ihracat yapan bir ülke konumuna gelmiştir. İthalat ihracat dengesindeki makas her geçen gün daralmaktadır. Özellikle savunma sanayiinde erişilen ve bütün dünyayı kıskandıran başarılar; -zillet ittifakı hariç- herkesi, her kesimi sevindirmektedir.

 

Türkiye, savunma sanayiinde motor üreten ve ihraç eden bir ülke seviyesine gelerek bu alanda süper lige yükselmiştir.

 

BAE ile ilişkilerin iyileştirilmesi yolunda atılan adımlar ve bu ülkeyle yapılan kapsamlı anlaşmalar, Türkiye’nin doğru yolda olduğunun göstergesidir.

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde İçişleri, Dışişleri ve Savunma Bakanlarımız başta olma üzere hükümet üyelerinin gayretli, başarılı çalışmalarını takdirle karşılıyoruz.

 

Ülkemizin dış politikada yaptığı olumlu hamleler, tabiatıyla Fransa ve Yunanistan gibi bize karşı hasmane tutum sergileyen ülkeleri rahatsız etmiştir.

 

Türkiye’nin, bölgesinde güven veren ve iş birliğine ihtiyaç duyulan bir ülke konumuna yeniden yükselmesinden içeride rahatsız olan mahfillerin başındaysa zillet ittifakı gelmektedir.

 

CHP ve İP başta olmak üzere zilletçiler; Fransa, Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’yle aynı kafada, aynı duygudaşlıktadır.

 

Mevcut sorunlara rağmen ekonomide ve dış politikada kendini gösteren olumlu tablo, zillet cephesi tarafından kuru gürültü ve taşkınlıkla örtülmek istenmekte, hem kafalar hem de sokaklar karıştırılmaya çalışılmaktadır.

 

İç ve dış politikadaki müspet gelişmeleri olumsuz gösterip gerçekleri saptırmak, ekonomide ve kurdaki dalgalanmaları bahane ederek halkı paniğe sevk etmek, bundan kendine çıkar sağlamak.

 

Zillet ittifakı, hem hâl hem de gelecek adına karamsarlık ve umutsuzluk pompalayarak ülkede panik havası oluşturmaya çabalamaktadır.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Semih, Yalçın:, Zillet, ittifakı,, zulmet, cephesine, dönüşmüştür,
Yorumlar
Haber Yazılımı