Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 15:35 Bu haber 574 kez okundu
 
Şehit Anaları Ağladı Polis Yalnız Bırakmadı Ağladı
Aksaray Şehitliği’nde Yatan Şehit Asker Ve Polislerin mezarlarına da karanfil bırakarak dua etti. Şehitlikteki törene, Şehit Yakınlarıda Katıldı .
ASAYİŞ Haberi
Şehit Anaları Ağladı Polis Yalnız Bırakmadı Ağladı

Aksaray'da Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174’üncü yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası Etkinlikleri Başladı. Bu Kapsamda, İl Emniyet Müdürlüğü’nce  Meydan ,Da ve Aksaray  Şehitliği’nde Tören Düzenlendi.Hafta Boyunca Devam Eden Tören de Aksaray Valisi Ali Mantı ,Ve Yardımcıları  İl Emniyet Müdürü Ali Karabag ,Aksaray İl Jandarma  Komutanı Albay Fuat Anık, İl Emniyet müdür yardımcıları ve Şube müdürleri Kurum Daire Başkanları  Siyasi Parti Mv lerinin de Hazır Betkinlikte,15 Temmuz Milli  İrade Meydanında  Polis Haftası Etkinliklerinde Konuşmalar Yapıldı.Atatürk Anıtına  Çelenkler Konuldu. Şiirler Okutularak  Şiir Okuma  Sırasında Dereceye Giren Ögrencilere Hediyeleri Takdim Edildi .Aksaraylı  Halk Ozanı  Aşık Molla,nın Türk Polisi Şiiri Okunmasında Duygulu Anlar Yaşandı , Şehit polislerin kabirleri ziyaret edilerek, karanfil bırakıldı. İl Emniyet Müdürü Karabag  şehit yakınlarını teselli ettiği törende, İl Müftüsü Cemalettin Bal  tarafından dua yaptırıldı. Şehitler İçin Kuranlar Okundu Bu esnada hüzünlü anların yaşandığı görüldü.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü yaşına ulaştığını ifade eden  Emniyet Müdürü Ali Karabag , Bu Haftanın Şehitleri Anmaya da Vesile Olduğunu Kaydetti. Türk Polis Teşkilatı Olarak Toplumun Huzur  ve Güveni İçin Her Daim Görev Başında Olduklarının Altını Çizen Karabag , Şehitleri Rahmetle Andıklarını Dile Getirdi. Karabag , ve Beraberindekiler, Aksaray  Şehitliği’nde Yatan Şehit  Asker Ve Polislerin  mezarlarına da karanfil bırakarak dua etti. Şehitlikteki törene, Şehit Yakınlarıda Katıldı .

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Anaları, Ağladı, Polis, Yalnız, Bırakmadı, Ağladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı