Haber Detayı
23 Ekim 2021 - Cumartesi 19:00 Bu haber 2033 kez okundu
 
SAMBO MİLLİ TAKIM ELEMELERİ AKSARAY'DA YAPILDI
23 - 25 Ekim tarihleri arasında Aksaray Hacı kerim Yardımlı İmamhatip Ortaokulu spor salonunda Cumhuriyet Bayramına çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Sambo Türkiye Şampiyonası elemeleri Aksaray'da yapıldı
SPOR Haberi
SAMBO MİLLİ TAKIM ELEMELERİ AKSARAY'DA YAPILDI

23 - 25 Ekim tarihleri arasında Aksaray Hacı kerim Yardımlı İmamhatip Ortaokulu spor salonunda Cumhuriyet Bayramına çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Sambo Türkiye Şampiyonası elemeleri yapıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Aksaray İl Temsilcisi ve Yeşil Doğa Derneği Genel Başkanı Abdulkadir Ay , böylesine önemli ve anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için son derece mutlu olduklarını belirtti.

 

Sporun gençlerin hayatlarında önemli bir yeri olması gerektiğini, kişisel gelişimlerinde de büyük katkılar sağladığını ifade etti. Ay. , böylesine anlamlı bir organizasyon için desteklerini esirgemeyen Gençlik Spor il müdürüne, Milli Eğitim Müdürü Sayın Hacı Ömer Kartal beye okul Müdürü Turan Akkurt ve Aksaray Spor camiasına teşekkür etti elemeleri Aksaray’da düzenledikleri için de Sambo MMA Federasyonu Başkanı Sinan Öztürk’e Yeşil bayrak hediye ederek teşekkür etti.

 

Aksaray Yeşil Doğa Derneği de, kendileri adına düzenlenen turnuvaya gelerek protokolde ki yerlerini aldılar. Gençlik ve Spor konfederasyon İl temsilcisi ve Sambo Federasyon Başkanı Sinan Öztürk çocukları sembolik olarak mindere çıkartarak hatıra fotoğrafı çektirdiler

 

5 ilden yaklaşık 40 sporcunun mücadele ettiği Cumhuriyet Turnuvasında Sambo Türkiye Şampiyonası elemelerinde dereceye giren sporcular gün boyu elemeleri yapılırken ilk maçına çıkan Aksaray'lı minik sporcumuz şampiyon ilan edince tirübünler coştu.
Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMBO, MİLLİ, TAKIM, ELEMELERİ, AKSARAY'DA, YAPILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SAMBO MİLLİ TAKIM ELEMELERİ AKSARAY'DA YAPILDI
SAMBO MİLLİ TAKIM ELEMELERİ AKSARAY'DA YAPILDI
SAMBO MİLLİ TAKIM ELEMELERİ AKSARAY'DA YAPILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı