Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 00:48 Bu haber 2158 kez okundu
 
SAĞLIKÇILAR 14 MARTI DOYASIYA KUTLAYAMADAN GEÇİRDİLER
Aksaray il Sağlık müdürlüğünün vurdumduymazlığı, Üniversite tabanlı öğretim görevlileri üzerindeki olumsuz yaptırımları, konulara hakim olamayan randevu meraklısı tutumuyla Haftanın yarısı görev başında olmayan PARTTİME idarecilerle en sonunda sendikalarda durumdan şikayetçi olarak açıklama yaptılar.
SAĞLIK Haberi
SAĞLIKÇILAR 14 MARTI DOYASIYA KUTLAYAMADAN GEÇİRDİLER

Aksaray il Sağlık müdürlüğünün vurdumduymazlığı, Üniversite tabanlı öğretim görevlileri üzerindeki olumsuz yaptırımları, konulara hakim olamayan randevu meraklısı tutumuyla Haftanın yarısı görev başında olmayan PARTTİME idarecilerle en sonunda sendikalarda durumdan şikayetçi olarak açıklama yaptılar. açıklama şu şekilde 

“TIP BAYRAMI”NI BAYRAM GİBİ KUTLAMAK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKKI


Ülkemizde gerek kamuda gerekse özel sektörde alın teri akıtan 1 milyondan fazla sağlık çalışanı; vatandaşlarımızın sıhhati, mutluluğu ve yaşam kalitesi standartlarını artırmak için gece gündüz çalışmaktadırlar.

Hemşiresinden doktoruna, teknikerinden hizmetlisine vefakar ve cefakar sağlık çalışanlarının tamamı, vazifelerini büyük bir sorumluluk ve çok yüce bir kutsiyetle yerine getirmektedirler.

Sağlık çalışanları; olağan koşulların yanında savaş, afet, salgın gibi her türlü olağanüstü koşulda da insanımızın imdadına en önde yetişerek yardım ellerini uzatmaktadırlar. Bu nedenle de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplum nezdinde saygın bir yere sahiptirler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de nispeten hissedilen Corona virüsü olayı için de aynı durum geçerlidir. Hizmet basamağının en tepesindeki sağlık çalışanından en altındaki sağlık emekçisine kadar, ülkemizin dört bir yanında görev yapan sağlık çalışanlarının tamamı, bu virüsle mücadele için adeta seferber olmuşlardır.

Sağlık çalışanları tüm bunlara rağmen bu yıl da “Tıp Bayramı” olarak kutladıkları 14 Mart’a hüzünle girmektedirler. Çünkü döner sermaye adaletsizliğinden şiddet korkusuna, ağır iş yükünden karşılığı alınamayan icap nöbetine, sözleşmeli istihdamından hizmetlilere memur kadrosu verilmemesine gibi pek çok temel sorun çözüme kavuşmuş değildir.

Sağlık çalışanları; haklı olarak bu sorunlar altında artık ezilmek istemiyorlar… hak ettiklerinin karşılığını bir an önce almak istiyorlar… bayramlarını bayram gibi kutlamak istiyorlar. Döktükleri alın teri ile verdikleri mücadeleyle bunu hak ediyorlar. 
Sağlık-Sen olarak, istendiği taktirde bu sorunların çözüme kavuşacağına inanıyoruz. O nedenle de yetkilileri adım atmaya, sağlık çalışanlarının sorunlarını ötelememeye davet ediyoruz. 
Unutmamak gerekir ki sağlık çalışanlarının yüzü gülerse, Türkiye çok daha fazla gülecektir. 
Bu duygu ve düşüncelerle sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, gerek özel yaşamlarında gerekse çalışma yaşamlarında huzur ve mutluluklar diliyoruz.

 

Geçen gün kendi hesabından yönetimi eleştiren TÜRK SAĞLIK SEN başkanı TANER KARA ise şunları söyleyerek yönetim şikayetimni dile getirdi'' Covid 19 eğitimine gelmeyene yasal işlem tehdidi. 500 kişiyi aynı salona toplayıp eğitim verene yasal işlem yok öylemi. Olursa bizde olur ancak.'' 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIKÇILAR, 14, MARTI, DOYASIYA, KUTLAYAMADAN, GEÇİRDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı