Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 14:52 Bu haber 2407 kez okundu
 
RÜZGAR EROZYONUNA KARŞI ÖNLEM ALINIYOR MERALAR GÜRLEŞİYOR HAYVANCILIK GELİŞECEK
Aksaray İli Merkez İlçesi Yenikent Beldesinde KOP kapsamında yapılan Yenikent Beldesi Mera Sahası Rüzgar Erozyonu Önleme Projesi için rüzgar perdelerinin dikimi yapılmıştır. Atriplex ve Bozkır Otu dikimi öncesi toprak hazırlığı işlemleri devam ederken Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav ve Proje Koordinatörleri Ülkü MERT ve Gökçe BİTİRGEN tarafından proje sahamızda incelemeler yapılmıştır.
EKONOMİ Haberi
RÜZGAR EROZYONUNA KARŞI ÖNLEM ALINIYOR  MERALAR GÜRLEŞİYOR HAYVANCILIK GELİŞECEK

MERALAR GÜRLEŞİYOR HAYVANCILIK GELİŞİYOR

Aksaray İli Merkez İlçesi Yenikent Beldesinde KOP kapsamında yapılan Yenikent Beldesi Mera Sahası Rüzgar Erozyonu Önleme Projesi için rüzgar perdelerinin dikimi yapılmıştır. Atriplex ve Bozkır Otu dikimi öncesi toprak hazırlığı işlemleri devam ederken Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav ve Proje Koordinatörleri Ülkü MERT ve Gökçe BİTİRGEN tarafından proje sahamızda incelemeler yapılmıştır. Proje bitiminde ıslahı yapılan meralar tekrar Yenikent Beldesinin hayvancılığına sunulacaktır.

İlimiz Güzelyurt İlçesi Ihlara Kasabasında 1400 dekar alanda 2017 yılından itibaren yürütülmekte olan mera ıslahı ve amenajman projesi kapsamında 360 dekar alanda 7 ton amonyum sülfat gübresi kullanılarak meraların otlatma kapasitesini artırmak amacıyla gübreleme yapılmıştır. Güzelyurt ilçesinde gerçekleştirilen mera ıslah çalışmalarına Ihlara Belediye Başkanı Ahmet Dinç, Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürümüz Bülent Saklav ve Çayır Mera Şube Müdürü Çapan Dede Akbulut katılım sağlamıştır. Ayrıca çiftçilere meralardaki otlatma baskısını azaltmak amacıyla yem bitkisi tohumu(yonca tohumu) dağıtılmıştır

Kaynak: Editör:
Etiketler: RÜZGAR, EROZYONUNA, KARŞI, ÖNLEM, ALINIYOR, , MERALAR, GÜRLEŞİYOR, HAYVANCILIK, GELİŞECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı