Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 10:53 Bu haber 731 kez okundu
 
REKTÖR,19 MAYIS, MİLLİ İRADENİN VE BAĞIMSIZLIĞIN SEMBOLÜDÜR
19 Mayıs’ın bağımsızlığa, kararlılığa, inanca, milli iradeye ve gençlere yaptığı çok özel vurguların olduğunu belirten Şahin, “Şanlı ecdadımız bu aziz vatan için kanlarının son damlasına kadar mücadele etmiş, hiçbir güçlük ve yokluk onları yolundan döndürememiş ve göğsündeki imanı sarsamamıştır.
- Haberi
REKTÖR,19 MAYIS, MİLLİ İRADENİN VE BAĞIMSIZLIĞIN SEMBOLÜDÜR

19 MAYIS, MİLLİ İRADENİN VE BAĞIMSIZLIĞIN SEMBOLÜDÜR

 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 19 Mayıs’ın milli irade, bağımsızlık ve özgürlüğün sembolü olduğunu söyledi.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yapan Rektör Şahin, millet azmi ile kararlı şekilde sürdürülen milli mücadelenin, tüm zorluklara rağmen büyük fedakârlıklar içinde başarıldığını anımsattı. 19 Mayıs’ın bağımsızlığa, kararlılığa, inanca, milli iradeye ve gençlere yaptığı çok özel vurguların olduğunu belirten Şahin, “Şanlı ecdadımız bu aziz vatan için kanlarının son damlasına kadar mücadele etmiş, hiçbir güçlük ve yokluk onları yolundan döndürememiş ve göğsündeki imanı sarsamamıştır. Bugünün gençleri, yarının daha da büyük Türkiye’si için bu ruhtan ilham almalıdır. Çünkü ülkemiz köklerine bağlı, modern dünya gelişmelerini takip edebilen, özgün fikirler üretebilen, dünyayı yorumlayabilen ve iyi analiz edebilen gençlerin omuzlarında yükselecektir. Ülkemizin ve milletimizin daha müreffeh seviyelere erişmesi adına hepimiz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmenin çabası içindeyiz” dedi.

 

Şahin, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Tüm milletimizin bayramını en içten dileklerimizle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelenin ve bağımsızlığın tüm kahramanlarını hayırla, duayla ve şükranla anıyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: REKTÖR,19, MAYIS,, MİLLİ, İRADENİN, VE, BAĞIMSIZLIĞIN, SEMBOLÜDÜR,
Yorumlar
Haber Yazılımı