Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 01:40 Bu haber 5054 kez okundu
 
ÖZÜR DİLERİM CEMALETTİN BAL, HAKKINI HELAL ET …!
Cuma sohbetlerinde Cumhurbaşkanımız diyerek dualar ettikçe muhalif görüşlü insanlar bal hakkında ileri geri konuşarak'' Müftü siyaset yapıyor'' demeye getiriyorlardı. Buraya kadar gayet normal ancak bir konu var ki benimde müdahil olduğum bir hadiseden dolayı Cemalettin Bal hocama Aksaray Olarak bir özür borçluyuz.
GÜNDEM Haberi
ÖZÜR DİLERİM CEMALETTİN BAL, HAKKINI HELAL ET …!

ÖZÜR DİLERİM CEMALETTİN BAL, HAKKINI HELAL ET …!

Uzunca bir süredir Aksaray ilinde görev yapan Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal merkeze alındı yerine yine değerli  birisini atadılar bu haber ile beraber bir kısım insanlar üzüldü, Bir kısım insanlar ise oh oldu der gibi paylaşımlar yaptılar. Çünkü bazı  Cuma sohbetlerinde Cumhurbaşkanımız diyerek dualar ettikçe muhalif görüşlü insanlar bal hakkında ileri geri konuşarak ''müftü siyaset yapıyor''  demeye getiriyorlardı.

Buraya kadar gayet normal ancak bir konu var ki benimde müdahil olduğum bir hadiseden dolayı Cemalettin Bal hocama Aksaray Olarak bir özür borçluyuz.

 

1 yıl önce Önceki Valimiz Aykut Pekmez beyefendinin Adıyaman iline Tayini sebebiyle Ağaçlı tesislerinde veda yemeği verilmişti. Bürokratlar, siyasiler gazeteciler ve diyaloğu kesmeyen işadamları katılmıştı. Hüzünlü ama verilen hizmetler için teşekkür yemeğinde doğal olarak dua etmesi için Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal’da davet edilmişti.

 

 Benim oturduğum masa da Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Ragıp Südemen ve birkaç meslektaşım vardı. Hemen önümüzdeki masada ise Aksaray da bulunan iktidar ve muhalefet olan siyasi parti il ve ilçe  başkanları vardı . salona geç gelen Aksaray müftüsü bal ise Vali Masasına yakın olduğu için partilerin il başkanlarının orada bulunan boş sandalyeye oturdu masada Ak Parti İl Başkanı, İyi Parti İl Başkanı, Mhp İl Başkanı  ve diğer il başkanları vardı onlarla teker , teker tokalaşarak hal hatır sordu muhabbet ettiler.

 

Gazetecilik olunca davet te olsa bizim görevimiz haber  toplamak okuyucularımıza aktarmaktır o yüzden yerimden kalkarak elimde fotoğraf makinemle önce valinin bulunduğu masayı fotoğrafladım daha sonra kimler katıldığını bilmem için her masadan fotoğraflar aldım .

 

Ancak Müftü beyin bulunduğu masayı çekerken önceden de samimi olduğum değerli insan Cemalettin bal Gülümseyerek ‘’ Siyasilerle Fotoğraf çekince haber yapmayacaksın ‘’ değil mi  diyerek takıldı bende kendisine latife olsun diye ‘’ Belli Olmaz Hocam sen yine de iyi vaaz ver ‘’ diyerek karşılık verdim.gülüştük.

Aynı davetin yemek sonrasında  ağaşlı otelin alt Kısımında ki şöminenin başında vali Aykut Pekmez, Emniyet Müdürü , Alay Komutanı , başsavcı ve Orhan Ağaçlı gibi şahsiyetlerle bir kahve içiyorduk bana bir telefon geldi. ‘’ KADİR ABİ sende duydun il müftüsü benimle resim çekme dedi sana ben alındım dedi, Bende yanlış anlamışsın sana karşı tavrı olsaydı yanına oturmazdı bana göz atarak şakalaştık sadece dedim kendisine izah ettim.

Ertesi gün baktım ki aynı il başkanının sosyal medya hesabından sitemli yazıyla Müftü Cemalettin Balı millete şikayet ediyor üstelik benim 30 kadar paylaştığım davet fotoğraflarının içinden kendillerini bulunduğu fotoğrafı da paylaşınca bunu fırsat bilen bazı bağnaz basın kuruluşları müftüyü yerden yere vurdular Bahsi geçen il başkanını arayıp kesinlikle yanlış yapıyorsun bak paylaşımınızın altına yapılan yorumlar tamamıyla İslam düşmanlığı kokuyor. Üstelik benim resmimi izin almadan kullanamazsınız dedim.

 

Olay istenmeyen boyutta gelişti bir yanlış anlama iftiraya dönüştü TBMM sinde soru önergesine kadar vardı. Dönemin iktiddar bakanlarına veriilen soru önergesinde ‘’ Siz emrinizdeki il müftülerine  bizim partinin il başkanlarıyla fotoğraf çektirmeyin dediniz mi demediniz mi’’ diyordu.

Hadiseyi durdurmak mümkün olamadı bu konuda teselli etmek için Aksaray İl Müftüsüne gittiğimde odasında Aksarayın Güvenilen ve Sevilen insanlarından birisi olan Geylani Vakfı başkanı Hüseyin Avni Efendi vardı odasında . Saygı duyduğum baba dostu insanın yanında Müftüye ‘’  sabır diliyorum hocam çok kötü bir iftiraya uğradınız’’ dedim  Müftü bal ise bana yapılanlara bakıldığında daha çok yurt dışından iftiralarla dine karşı bilinçli saldırı var ve tamamıyla Feto, ateist ve din düşmanı olan şer cephenin saldırısına uğradım ben bu hafta ne olacksa olsun kürsüden cevap vereceğim deyinde ben ve Hüseyin efendi kendisini sabırlı olmay davet ettik böyle bir açıklama toplumu kaosa sürükler diyerek vaz geçirdik.

 

Şimdi  Müftü Cemalettin Bal Aksaray’ı terk edecek giderken sırtına yükleyeceği yaklaşık 20 kadar kuran kursu var onu yanında götürüyor engel olun ,

 

. Merkeze bağlı Nakkaş Mahallesi Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu karşısında Aksaray´da ilk kez  4 ve 6 yaş arasındaki çocuklar içinde eğitim verebilecek ve 100 kişiye kadar  özel eğitim verilebilecek,  75 kişilik  hanımlar için kurs yeri mevcut olacak 100 kişilik de hafızlık için seçilen imam hatipli öğrenci eğitilebilecek. Külliye Cami ve kurs yerinden oluşan bir külliye de sırtladı gidiyor.

Bilmiyorsanız söyleyeyim Aksaraylı hayırseverlerin  birbiriyle yarıştığı Külliye 3 bin metrekarelik hayırsever bağışıyla alınan arsa üzerine kuruldu 8 trilyona mal olan eser devlet kasasından beş kuruş almadan tamamıyla hayırseverlerin katkısıyla yükseldi

O yüzden diğer faaliyetlerini anlatmaya bile gerek yok özellikle  siyaseten  tavır koyanların  kuruş katkı yapamadığı Aksaray için 8 trilyonu yüklendi gidiyor

O yüklendiğiyle anılacak iftiralarla değil Verdiğin hizmetler için Allah Razı olsun Cemalettin bal Aksaray’a hakkını helal et, bizden yana helal olsun

ÖZÜR DİLERİM CEMALETTİN BAL, AKSARAY HALKI SENİ UNUTMAYACAK HAKKINI HELAL ET …!

Abdulkadir Ay

Gazeteci - Yazar

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZÜR, DİLERİM, CEMALETTİN, BAL,, HAKKINI, HELAL, ET, …!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı