Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 13:44 Bu haber 1401 kez okundu
 
ORTA REFÜJLER RENGARENK GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR
Aksaray Belediyesi, orta refüjlere diktiği birbirinden farklı süs bitkileri ile şehri rengarenk görünüme kavuşturuyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile birlikte başlatılan şehre estetik görünüm kazandırma seferberliği orta refüjlerde yapılan çalışmalarla devam ediyor.
- Haberi
ORTA REFÜJLER RENGARENK GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

ORTA REFÜJLER RENGARENK GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

 

Aksaray Belediyesi, orta refüjlere diktiği birbirinden farklı süs bitkileri ile şehri rengarenk görünüme kavuşturuyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile birlikte başlatılan şehre estetik görünüm kazandırma seferberliği orta refüjlerde yapılan çalışmalarla devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Tacin Mahallesinde bulunan Eğitim Araştırma Hastanesi yolundaki orta refüjlerde düzenleme çalışması başlatılmıştı. Yapılan çalışmalar kapsamında Orta refüjlere podima sanatında kullanılan beyaz renkli çakıl taşları ile çeşitli figürler oluşturuldu.

Belediye ekiplerince belirli bir plan dahilinde oluşturulan figürler birbirinden renkli, süs bitkileri ile canlandırıldı. Aksaray Belediyesi yetkililerinde alınan bilgilere göre Hastane yolu üzerinde bulunan orta refüje 40 adet mazi, 1000 adet Taflan, 80 adet Carex, 4000 adet alev çalısı ve 1 adet piramit alev cinsi süs bitkileri dikildi.

Yapılan çalışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer hızla gelişen Aksaray’ın görüntü zenginliğini de kaybetmemesi gerektiğini belirtti. Başkan Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimizi güzelleştirmek adına gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir taraftan pandemi sürecinde vatandaşlarımızın sağlığını korumaya çalışırken diğer taraftan belediyecilik hizmetlerimizi aksatmıyoruz. Aksaray’da yeşil alan varlıklarımızı artırmak için Eğitim Araştırma Hastanesi yolunda bulunan kavşağa güzel görünümlü süs bitkileri diktik. Şehrimizi güzelleştirmek ve vatandaşlarımıza şehrimizden güzel görüntüler sunabilmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ Dedi.

 

Şehrin güzel görünümüne katkı sunmak amacı ile başlatılan çalışmalar kapsamında Sanayi Kavşağındaki orta refüjlere döşenen podima sanatında kullanılan beyaz çakıl taşları ile çiçek figürleri oluşturuluyor. Oluşturulan çiçek figürlerinin içine mevsimine uygun süs bitkileri dikilmesi planlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORTA, REFÜJLER, RENGARENK, GÖRÜNÜME, KAVUŞUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı