Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 18:15 Bu haber 3258 kez okundu
 
Orman Müdürlüğü Kitap Fuarında 5 bin fidan dağıtımı yaptı
Aksaray’da başlatılan Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında HER KİTAP 1 FİDAN afişiyle yapılan fidan dağıtım Törenine Aksaray Orman şube müdürü Mustafa Uygun ekibinin başında selvi ağaçları fidanı dağıtırken il tarım Müdürü Bülent Saklav da destek verdi daha sonra fuara gelen Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy Merkez ilçe başkanı Hamza Aktürk ile teşkilat yöneticileri vatandaşlara fidan dağıtarak Ağaçlandırma seferberliğine destek verdiler Kitap fuarını ziyaret ederek vatandaşların yoğun ilgisine maruz kaldılar
YAŞAM Haberi
Orman Müdürlüğü Kitap Fuarında 5 bin fidan dağıtımı yaptı

Orman Müdürlüğü Kitap Fuarında 5 bin fidan dağıtımı yaptı

 

Aksaray orman müdürlüğü Aksaray Belediyesinin düzenlediği Kitap fuarı önünde her kitap alana 1 fidan bedava diyerek 5 bin adet kitaı dağıttı . Aksaray’da başlatılan Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında HER KİTAP 1 FİDAN afişiyle yapılan fidan dağıtım Törenine Aksaray Orman şube müdürü Mustafa Uygun ekibinin başında selvi ağaçları fidanı dağıtırken il tarım Müdürü Bülent Saklav da destek verdi daha sonra fuara gelen Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy Merkez ilçe başkanı Hamza Aktürk  ile teşkilat yöneticileri vatandaşlara fidan dağıtarak Ağaçlandırma seferberliğine destek verdiler Kitap fuarını  ziyaret ederek vatandaşların yoğun ilgisine maruz kaldılar

 

Aksaray Orman Müdürlüğü her fırsatta ücretsiz fidan dağıtarak Aksaray’ın yeşillenmesi için gayret sarfediyorlar. Dağılgan Kapalı pazaryerinde kurula Kitap fuarında katılan yoğun ziyaretçilerede kitap yanında hediyesi gibi fidanlar dağıtıldı 5 bin adet fidanın dağıtımı yaklaşık 3 saat içerisindetamamlandı.

Ağaç dağıtımı yapıldığı anda fuar alanına gelen Ünlü yazar AHMET ŞİMŞİRGİL fidan dağıtımının anlamına değinerek kendi bahçesine dikmek üzere orman şefinin elinden selvi Fidanı aldı . Kitaplarını İmzaladığı tüm kitapseverler imzalı kitap yanında bir adette fidan alınca sevinçle karşıladılar.

 

Aksaray’ın Etrafı Yemyeşil dağlar temasıyla başlatılan ağaçlandırma seferberliği Kasım ayı başında yaklaşık 150 bin ağaç dikimiyle başlayacak Kampanya ile öncelikle Kılıçaslan tepelerinin yeşertilmesi hedefleniyor. Ağaç dikmek isteyen vatandaşlar Aksaray Orman Müdürlüğünden diledikleri taktir de ücretsiz fidan alarak kendi bahçelerine dikebilecekler (BAĞIMSIZ MEDYA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Orman, Müdürlüğü, Kitap, Fuarında, 5, bin, fidan, dağıtımı, yaptı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı