Haber Detayı
06 Ağustos 2021 - Cuma 17:08 Bu haber 2804 kez okundu
 
OKULLAR VE KAMU KURUMLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR
Korona Virüs salgının ilk ortaya çıkması ile şehir genelinde dezenfekte çalışması başlatan Aksaray Belediyesi, Kamu Kurum ve kuruluşları ile okullarda dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. Halk sağlığını her şeyin üzerinde tutan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Korona Virüs salgının ortaya çıkması ile birlikte dezenfekte ekibi oluşturarak başta vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu kullanım alanlarının dezenfekte edilmesini sağladı. Salgın süreci boyunca dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler bu hafta kamu kurumlarında ve okullarda dezenfekte çalışması yaptı.
SAĞLIK Haberi
OKULLAR VE KAMU KURUMLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

Korona Virüs salgının ilk ortaya çıkması ile şehir genelinde dezenfekte çalışması başlatan Aksaray Belediyesi, Kamu Kurum ve kuruluşları ile okullarda dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Halk sağlığını her şeyin üzerinde tutan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Korona Virüs salgının ortaya çıkması ile birlikte dezenfekte ekibi oluşturarak başta vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu kullanım alanlarının dezenfekte edilmesini sağladı. Salgın süreci boyunca dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler bu hafta kamu kurumlarında ve okullarda dezenfekte çalışması yaptı.

Kamu kurumlarındaki personellerin ve hizmet alan vatandaşların gönül rahatlığı ile kullanacakları temiz ve sağlığa zararsız mekanlar oluşturmak adına Sağlık Bakanlığı onaylı özel solüsyonlarla dezenfekte ediyor.

Yeni eğitim öğretim döneminde başlayacak yüz yüze eğitim sürecinde öğrenciler ve öğretmenlerin sağlıklı koşullarda eğitimlerini sürdürmeleri için okullarda da dezenfekte çalışmasına başlanıldı. Dezenfekte çalışması gerçekleştiren ekipler, öğrencilerin toplu olarak kullandığı sınıflar, okul koridoru, yemekhane, konferans salonu, tuvaletler ve oyun alanlarını dezenfekte ediliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yüz yüze eğitim öncesinde şehir genelindeki tüm okullarda koronavirüse karşı dezenfekte çalışmasının başlatıldığını duyurdu. Eğitim öğretim süreci başlayana kadar tüm okulların dezenfekte olacağının bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OKULLAR, VE, KAMU, KURUMLARI, DEZENFEKTE, EDİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı