Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 22:39 Bu haber 2016 kez okundu
 
ÖĞRETMEN VALİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KARTAL’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK JEST YAPTI
Aksaray’da Öğretmenler günü dolaysıyla bir dizi etkinlikler yapıldı Vali gelenekleri değiştirerek bu sefer Milli Eğitim Müdürünü Makamında ziyaret etti , çelenk sunma etkinliğinin ardından Aksaray Kültür Merkezinde devam eden kutlamalarda Öğretmen Vali Hamza Aydoğdu’nun ‘’Kantinden söylediğim çayın ders zili çaldığı halde gelmeyişini özledim’’ ile başlayan mesleğe ve öğrencilik dönemine ait olan özlem dolu sözleri alkış aldı
EĞİTİM Haberi
ÖĞRETMEN  VALİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KARTAL’I  MAKAMINDA  ZİYARET EDEREK JEST YAPTI

ÖĞRETMEN  VALİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KARTAL’I  MAKAMINDA  ZİYARET EDEREK JEST YAPTI

 

Vali Aydoğdu ‘’Kantinden söylediğim çayın ders zili çaldığı halde gelmeyişini özledim’’

Aksaray’da Öğretmenler günü dolaysıyla bir dizi etkinlikler yapıldı  Vali gelenekleri değiştirerek bu sefer Milli Eğitim Müdürünü Makamında ziyaret etti , çelenk sunma etkinliğinin ardından Aksaray Kültür Merkezinde devam eden kutlamalarda Öğretmen Vali Hamza Aydoğdu’nun ‘’Kantinden söylediğim çayın ders zili çaldığı halde gelmeyişini özledim’’ ile başlayan mesleğe  ve öğrencilik dönemine ait olan özlem dolu sözleri alkış aldı

Vali Aydoğdu’dan Milli Eğitime Müdürlüğüne Öğretmenler Gününde Jest

-Vali Hamza Aydoğdu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vali Aydoğdu, Öğretmenler Günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ı ziyaret ederek pasta kesti.

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla halk oyunları gösterisinin yapılmasıyla sona eren programa Kültür Merkezi'nde devam edildi.

ÖĞRETMENLERİN YEMİN TÖRENİ VE KORO GÜNÜN ANLAMINI YAŞATTI

 

Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğünün sergilediği 24 kasım salon proğramında en çok ilgiyi Şehir Ali Er Anadolu Lisesi Müdürünün önderliğinde Öğretmenlerin okuduğu yemin töreni ve  Öğretmenlerden oluşan koronun çok güzel bir lezzet  sunumu  gördü

 

Kutlamalarda bu yıl bir ilk yaşandı

Kültür Merkezi'ndeki program öncesi bu yıl bir ilk yaşandı. Her yıl kutlamalarda çelenk sunumundan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve beraberindekileri Valilik makamına ziyaret gerçekleştirdi. Bu yıl kutlamada Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu bir sürpriz yaparak İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve öğretmenleri müdürlük makamında ziyaret ederek günün anısına pasta kesti. Vali Hamza Aydoğdu’nun ziyaretinden dolayı onurlandırdıklarını ifade ederek söze başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, “24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ziyaret etmek istediğimiz Sayın Valimizin, ‘Öğretmenlerimiz adına bizim sizi ziyaret etmememiz gerekiyor’ sözleri hasebiyle, bizler de Valimizi kurumumuzda ağırlamak için program yaptık. Bizleri onurlandırdıkları için kendilerine müteşekkiriz” şeklinde konuştu.

Yürütülen hizmetler içerisinde eğitimin özel bir yeri olduğunu belirten Vali Aydoğdu, “bu özel günde öğretmenlerimizin bizleri ziyaret etmesindense biz onları temsilen Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyarete geldik. Burada öğretmenlerimizi temsilen görev başında ve emekli olan öğretmenlerimiz var. Geleceği anlayan, yeniliklere açık, özgüven sahibi, milli ve manevi değerleri benimsemiş bireyler olarak geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimize sevgi, hoşgörü ve sabır dolu fedakârca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Kartal’la birlikte pasta keserek beraberindekilere ikram eden Vali Aydoğdu, Milli Eğitim Müdürlüğünün ziyaretinin ardından Aksaray Kültür Merkezinde kutlanacak salon programına katılmak üzere ayrıldı

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ADINA 24 BİN FİDAN DİKİMİ YAPILDI

 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Aksaray Belediyesinin öğretmenler adına oluşturduğu 24 Kasım Öğretmenler Hatıra ormanında fidan dikme etkinliğine katıldı.

Kireçlik Mevkii’nde Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı alanında düzenlenen etkinliğe Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, İşkur Müdürü Mahmut Akkuş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Protokol üyeleri ile birlikte etkinliğe katılanlar, 24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı’na fidan dikerek can sularını verdiler. Aksaray Belediyesi, Öğretmenler Günü dolayısıyla programa katılan davetlilere fidan dağıttı.

 

 

 

VALİ AYDOĞDU VE PROTOKOL EMEKLİ OLAN ÖĞRETMENLERE ÇİÇEK VE TEŞEKKÜR BELGELERİNİ VERDİİLER 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖĞRETMEN, , VALİ, MİLLİ, EĞİTİM, MÜDÜRÜ, KARTAL’I, , MAKAMINDA, , ZİYARET, EDEREK, JEST, YAPTI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı