Haber Detayı
20 Haziran 2021 - Pazar 08:57 Bu haber 2175 kez okundu
 
Motorsiklet gurupları Yunus Emre için Kask taktılar
Aksaray Valiliği ve  KOP idaresi tarafından düzenlenen Yunus Emre Yazarlık kursu kapsamında gelen 110 gençlerle buluşmak için Aksaray ilinde de bulunan Motorsiklet gurupları Yeşil Doğa Derneğinin çağrısı üzerine Kask taktılar.
YAŞAM Haberi
Motorsiklet gurupları Yunus Emre için Kask taktılar

Motorsiklet gurupları Yunus Emre için Kask taktılar
Aksaray Valiliği ve KOP idaresi tarafından düzenlenen Yunus Emre Yazarlık kursu kapsamında gelen 110 gençlerle buluşmak için Aksaray ilinde de bulunan Motorsiklet gurupları Yeşil Doğa Derneğinin çağrısı üzerine Kask taktılar.
"Motorsiklet Gezginleri, Yola Çık, stone ve AGEM grubundan katılan Yaklaşık 40 kadar motorsiklet tutkunu Aksaray Valiliği önünde toplandılar Burada Yeşil Doğa Gönüllüleriyle buluşarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 
Burada konuşma yapan Yeşil Doğa başkanı ve Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu il temsilcisi Abdulkadir Ay "2021 yılı UNESCO tarafından Yunus Emre ve Türkçe yılı olarak ilan edildi Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yıl boyu etkinlikler yapılacak bu kapsamda 700. Vuslat yılını kutladığımız Yunus Emre'nin kabrinin Aksaray ilinde bulunmasına dikkat çekmek adına Aksaray Valiliği ve KOP idaresinin organize ettiği Ihlara'da kurulan Yunus Emre Yazarlık kampına katılmak için ilimize gelen 7 bin öğrenci arasından seçilmiş olan 110 gencimizle buluşacağız Maksadımız hem Organizasyona destek olmak, hem gençlere moral motivasyon katarak Motorsiklet sevgisini aşılamak, hemde "Yunus Emre için Kask Tak" diyerek kaskın önemine dikkat çekmektir. Organizasyona değer katan tüm motorsiklet tutkunlarını tebrik ediyorum dedi
Hazırlıklarını tamamlayan motorsiklet tutkunları Aksarayın Etrafı Yemyeşil Dağlar temasına dikkat çekmek için
kamptaki öğrencilere verilmek üzere
"Yeşil Bayrağı' teslim aldılar ve belirlenen güzergaha hareket ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Motorsiklet, gurupları, Yunus, Emre, için, Kask, taktılar,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı