Haber Detayı
05 Kasım 2021 - Cuma 16:54 Bu haber 2031 kez okundu
 
MİLLET KIRAATHANESİ SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYATA NİTELİK KAZANDIRIYOR
Aksaray Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Fatih Mahallesi’ndeki Millet Kıraathanesi öğrencilerin yoğun olarak kullandıkları mekânlar arasında yer alıyor. Aksaray’ın ilk millet kıraathanesi olan Gen Osman KOP Millet Kıraathanesi’ne okurların ilgisi artarak devam ediyor. Türk mahalle dokusunun ana belirleyicilerinden birisi olarak varlığını sürdüren kıraathane kapılarını okurlara açarak okuma kültürüne katkı sağlıyor. Sosyal ihtiyaçların ürünü olan bu yeni toplumsal mekânda okurseverler ve özellikle gençler rağbet gösteriyor
GÜNDEM Haberi
MİLLET KIRAATHANESİ SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYATA NİTELİK KAZANDIRIYOR

Aksaray Belediyesi Genç Osman KOP Millet Kıraathanesi, her yaş grubunun kullanabileceği zengin kitap kaynaklarıyla kitapseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

 

Aksaray Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Fatih Mahallesi’ndeki Millet Kıraathanesi öğrencilerin yoğun olarak kullandıkları mekânlar arasında yer alıyor. Aksaray’ın ilk millet kıraathanesi olan Gen Osman KOP Millet Kıraathanesi’ne okurların ilgisi artarak devam ediyor. Türk mahalle dokusunun ana belirleyicilerinden birisi olarak varlığını sürdüren kıraathane kapılarını okurlara açarak okuma kültürüne katkı sağlıyor. Sosyal ihtiyaçların ürünü olan bu yeni toplumsal mekânda okurseverler ve özellikle gençler rağbet gösteriyor.

 

330 metrekare alana sahip Genç Osman KOP Millet Kıraathanesi, vatandaşların ücretsiz olarak kullanabileceği içerisinde 11 bin zengin kitap varlığının yanı sıra kafeterya, çalışma odaları, grup çalışma odaları ve bilgisayar odası bulunuyor.

 

Üniversite öğrencilerinin sınav haftalarının yaklaşmasıyla öğrenciler rahat çalışma ortamından dolayı Millet Kıraathanesi’ni tercih ediyor. Lise ya da KPSS’ye hazırlanan öğrencilerin yanı sıra diğer yaş grubu bireyler de kullanıyor. Millet Kıraathanesi, sosyokültürel manâda toplumsal değerlerin yanı sıra ziyaretçilerinin kültürel gelişimine katkı sağlıyor.

 

Millet Kıraathanesi haftanın her günü sabah 09.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLET, KIRAATHANESİ, SOSYAL, VE, KÜLTÜREL, HAYATA, NİTELİK, KAZANDIRIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı