Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 11:12 Bu haber 562 kez okundu
 
MHP 19 MAYIS KUTLAMASI YAPTI
MHP Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa ÇÖLKESEN’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı;
- Haberi
MHP 19 MAYIS KUTLAMASI YAPTI

MHP Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa ÇÖLKESEN’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı;

 

Anadolu'nun dört bir yandan işgal edildiği bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk'ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına Samsun'a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 100. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir.

Geleceğimiz, umudumuz değerli gençler; Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olarak, Türkiye’nin uygarlık yolunda duraksamadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesisiniz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı geleceğimiz ve umudumuz olan siz gençliğe armağan etmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve milletimizin bayramını kutluyorum.

 

 

Av. Mustafa ÇÖLKESEN

MHP Aksaray İl Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, 19, MAYIS, KUTLAMASI, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı