Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 15:16 Bu haber 1530 kez okundu
 
MESLEK EDİNDİRME KURSLARINA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ
Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aratol Bahçeli ve Aratol İstiklal Mahallelerine hizmet verecek olan Akmek kurs binasının açılışını gerçekleştirdi. Aksaray Belediyesi’nin şehrin birçok noktasında bulunan Akmek binalarında verdiği meslek edindirme kursları ile kursiyerlerini meslek sahibi ediyor. Özellikle kadınlar tarafından yoğun olarak talep edilen Akmek merkezlerinin sayısı Belediye Başkanı Evren Dinçer’in açılışını gerçekleştirdiği Aratol Akmek hizmet merkezinin faaliyetlere başlaması ile artmış oldu.
SİYASET Haberi
MESLEK EDİNDİRME KURSLARINA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aratol Bahçeli ve Aratol İstiklal Mahallelerine hizmet verecek olan Akmek kurs binasının açılışını gerçekleştirdi.

Aksaray Belediyesi’nin şehrin birçok noktasında bulunan Akmek binalarında verdiği meslek edindirme kursları ile kursiyerlerini meslek sahibi ediyor. Özellikle kadınlar tarafından yoğun olarak talep edilen Akmek merkezlerinin sayısı Belediye Başkanı Evren Dinçer’in açılışını gerçekleştirdiği Aratol Akmek hizmet merkezinin faaliyetlere başlaması ile artmış oldu.

Akmek'te açılan kurslar, kadınların kişisel gelişimine fayda sağlarken meslek sahibi olmak isteyen kadınlara da mesleki beceriler kazandırıyor. Eli işi başta olmak üzere 23 farklı branşta verilen eğitimler ile kadınlar kendilerini gerçekleştirebilme imkânı elde etmiş oluyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Aratol Mahallesindeki kadınların kendilerini geliştirebilmeleri için mahalleye kazandırdığı Aratol Akmek binasında da diğer birimlerde olduğu gibi tüm kurslar verilecek.

Kurdela kesme töreninin ardından kurs binasını gezerek kursiyerlerin ortaya çıkarttıkları ürünleri inceleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Akmek birimlerimiz kadınlarımız tarafından yoğun olarak talep edilen konulardan bir tanesi. Kurslarımızdan faydalanarak meslek sahibi olan birçok kursiyerimiz var. Bizlerde bu gibi merkezlerin şehrimizde sayısını artırmak adına çalışmalar yürütüyoruz. Aratol Bahçeli ve Aratol İstiklal mahallemizde de bu yönde talepler geldi. Vatandaşlarımızın taleplerine cevap verebilmek adına burada çalışmalara başladık. Bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.’’ Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MESLEK, EDİNDİRME, KURSLARINA, BİR, YENİSİ, DAHA, EKLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı