Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 15:52 Bu haber 387 kez okundu
 
MERALAR ISLAH EDİLİYOR
Hayvancılığın ülkemiz için önemli katma değerlerden olduğu gerçeğini göz önünde bulunduran Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürlüğü özellikle küçükbaş hayvanların doğal beslenme alanı olan meraları korumak adına tedbirler almaktadır.
- Haberi
MERALAR ISLAH EDİLİYOR

MERALAR ISLAH EDİLİYOR

Hayvancılığın ülkemiz için önemli katma değerlerden olduğu gerçeğini göz önünde bulunduran Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürlüğü özellikle küçükbaş hayvanların doğal beslenme alanı olan meraları korumak adına tedbirler almaktadır. İlimiz merkez ilçesine bağlı Ataköy Köyünde yürütülmekte olan mera ıslah projesi kapsamında 240 dekar alanda gübreleme faaliyeti yapılmıştır. Gübreleme kapsamında amonyum sülfat ve üre gübresi kullanılmıştır. Çiftçilerimize güz döneminde mera ıslah projesi kapsamında yem bitkileri tohumu dağıtılması planlanmaktadır.

Yapılan ıslah işlemlerini yerinde denetleyen Tarım ve Orman İl Müdürü Saklav, ‘’Ekonomimiz için vazgeçilmez unsur olan hayvancılığı geliştirmek ve doğal yaşam alanlarında hayvanların otlatılması için var gücümüzle çalışacağız’’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MERALAR, ISLAH, EDİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı