Haber Detayı
06 Mayıs 2020 - Çarşamba 14:54 Bu haber 2944 kez okundu
 
LİGLER 12 HAZİRANDA BAŞLIYOR AKSARAYSPOR PAZARTESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR
Alışveriş merkezleri, restoran ve berberlerden sonra futbol da normale dönmeye hazırlanıyor. TFF Başkanı Nihat Özdemir dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü, virüsle mücadele önlemlerini anlattı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, “Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonumuz’un iradesi ile alacağı bir karardır. Talep edilirse sağlık açısından alınması gereken önlemler konusunda Bilim Kurulu görüşleri de alınarak Federasyona bildirilebilecektir” dedi.
SPOR Haberi
                  LİGLER 12 HAZİRANDA BAŞLIYOR AKSARAYSPOR PAZARTESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR

Alışveriş merkezleri, restoran ve berberlerden sonra futbol da normale dönmeye hazırlanıyor. TFF Başkanı Nihat Özdemir dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü, virüsle mücadele önlemlerini anlattı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, “Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonumuz’un iradesi ile alacağı bir karardır. Talep edilirse sağlık açısından alınması gereken önlemler konusunda Bilim Kurulu görüşleri de alınarak Federasyona bildirilebilecektir” dedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir: ''TFF olarak virüse karşı kararlı mücadelemizde büyük bir yol aldık. Devletimizin kararlarına hep uyduk. Futbolun oynanabilmesi için bir protokol hazırladık. Müsabaka evresini en kısa sürede kulüplerimize bildireceğiz.

''Bugün yönetim kurulumuz olarak toplantımızı yaptık. Devletimizin normalleşme kuralları çerçevesinde bir yol haritası çizdik.''

"Şimdilik olmak kaydıyla, ertelenen tüm profesyonel liglerimiz ve amatör liglerimizi 12-13 ve 14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık."

"Müsabakaların hangi şartlarda oynanması gerektiğini Bilim Kurulu ile istişare edeceğiz. Bilim Kurulu bu çalışmaları yürütürken, biz de kulüplerimizi temsil eden Kulüpler Birliği Vakfı ve dernekleriyle çalışmalarımızı başlatacağız.''

"Antrenmanlarına başlayan takımlarımızın da bu süre zarfında hazır olacağını umut ediyoruz. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını da biliyoruz. Tüm sorumluluklarımızı yerine getirerek bunu başaracağız.'' Dedi.

Siyah beyazlı temsilcimiz Aksaray Belediyespor bu yapılan açıklamanın ardından Pazartesi günü kendi tesislerinde takım olarak toplanarak çalışmalarına kaldığı yerden başlayacak.

HABER FOTOGRAF: ERSİN ARSLAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , LİGLER, 12, HAZİRANDA, BAŞLIYOR, AKSARAYSPOR, PAZARTESİ, ÇALIŞMALARINA, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı