Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 16:54 Bu haber 2370 kez okundu
 
KURTULUŞ SEMT PAZARINDA ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI
Aksaray Belediyesi 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık gününde Otizmli çocukları Bilim Merkezinde birbirinden farklı etkinliklerle buluşturdu. Tacin Mahallesinde bulunan Bilim Merkezinde otizmli çocuklara yönelik yapılan etkinlik Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ve Bilim Merkezi iş birliğinde gerçekleştirildi. Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim alan otizmli 40 çocuk Bilim Merkezinde çalışmalar yaptı.
GÜNDEM Haberi
KURTULUŞ SEMT PAZARINDA ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Aksaray Belediyesi 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık gününde Otizmli çocukları Bilim Merkezinde birbirinden farklı etkinliklerle buluşturdu.

Tacin Mahallesinde bulunan Bilim Merkezinde otizmli çocuklara yönelik yapılan etkinlik Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ve Bilim Merkezi iş birliğinde gerçekleştirildi. Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim alan otizmli 40 çocuk Bilim Merkezinde çalışmalar yaptı.

Otizmli çocuklara Bilim Merkezi içerisindeki sergi galerisinde farklı temalarda bilimin temel ilkelerini deneyimleme imkânı sunuldu. Ayrıca çocuklara atölye ve laboratuvarlar da kendi ürünlerini üretmeleri için eğitmenler tarafından rehberlik edildi. Eğitmenlerin kontrolünde çalışmalar yapan Otizmli çocuklar Stem atölyesinde kendi parfümlerini ürettiler, tasarım atölyesinde ise kâğıt telkâri sanatı ile kendi el becerilerini geliştirdiler. Çocuk kütüphanesinde düzenlenen LEGO atölyesinde hayal dünyalarındaki objeleri tasarlama imkânı buldular.

2 Nisan Dünya Otizm farkındalık gününde Otizmli çocuklara yönelik yapılan programı değerlendiren Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklama toplumun dezavantajlı tüm guruplarının her zaman yanında olduklarını Belirtti. Başkan Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Otizmli çocuklarımızın tek tedavisi yoğunlaştırılmış eğitimdir. Biz de bu sebeple bu çocuklarımızın eğitim alabileceği ve sosyallik kazanacağı yaşam alanları yapıyoruz. Bilim Merkezimizde otizmli çocuklarımızın eğitmenlerin rehberliğinde üretmiş oldukları ürünleri gördük. Biz inanıyoruz ki onlar çok daha fazlasını başarabilirler her zaman onların yanında olacağız ve bu farklılığı birlikte aşacağız. Ailelerimizin ve toplumumuzun şunu bilmesini isteriz ki Otizm eksiklik değil farklılıktır.

Farklılıkları birlikte fark edelim ve onların sevgi dolu enerjilerini hissedelim.’’ Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KURTULUŞ, SEMT, PAZARINDA, ALT, YAPI, ÇALIŞMALARI, BAŞLATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı