Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 21:19 Bu haber 2558 kez okundu
 
KÜLTÜR PARKSİTE’DE AHMET ŞAFAK’IN FİLMİ GALASINA YOĞUN İLGİ
Yapımcılığını ve senaristliğini sanatçı Ahmet Şafak'ın üstlendiği 'Kuşatma Yedi Uyuyanlar' filminin galası Kültür ParkSite AVM Klass Sinemalarında yapıldı.
KÜLTÜR Haberi
KÜLTÜR PARKSİTE’DE AHMET ŞAFAK’IN FİLMİ GALASINA YOĞUN İLGİ

KÜLTÜR PARKSİTE’DE AHMET ŞAFAK’IN FİLMİ GALASINA YOĞUN İLGİ

‘Kuşatma Yedi Uyuyanlar’

filminin galası gerçekleşti

Yapımcılığını ve senaristliğini sanatçı Ahmet Şafak'ın üstlendiği 'Kuşatma Yedi Uyuyanlar' filminin galası Kültür ParkSite AVM Klass Sinemalarında yapıldı.

Kültür ParkSite AVM Klass Sinemalarında gerçekleşen gala programı birçok sivil toplum örgütü başkanı ve ülkücü gençlerin katılımıyla gerçekleşti. Katılımın fazla olduğu filmin sponsorluğunu Aksaray Maya Hastanesi üstlendi.

 ‘AKSARAY BANA HEP SEVİLDİĞİMİ HİSSETTİRİR’

Aksaray’ı sevdiğini dile getiren Ahmet Şafak: “Aksaray’la biz aynanın sırrı gibiyiz. Aksaray bana hep sevildiğimi hissettirir. ‘Kuşatma Yedi Uyuyanlar’ bir ilk. Meselelere milli perspektiften bakan sinema Türkiye’de yoktur. Biz ‘Kuşatma Yedi Uyuyanlar’ olarak yıllar önce büyük ustaların başlattığı ulusal sinema akımını yeniden başlatmayı düşünüyoruz. Türkiye’de ki yüksek bütçeli film klasmanına girebilecek bir film çektik. Zaten izleyicilerimiz bunu izlediklerinde görecekler. Önümüzde yaklaşık 15 gün var. İstiyoruz ki 1,5 ay boyunca filmimiz vizyonda kalsın, bunu mümkün kılmak izleyicilerimizin, sinemaseverlerin ve gönüldaşlarımızın ilgisiyle olacak. Tüm sinemaseverleri filmimize bekliyoruz. Katılım sağlayan halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘MİLLİYETÇİ VE ÜLKÜCÜ CAMİANIN GURUR KAYNAĞI’

Aksaray Kültür ParkSite AVM Klass Sinemalarında gerçekleşen galaya katılan Maya Hastanesi işletmecisi Rıfkı Karabatak duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Ahmet Şafak milliyetçi ve ülkücü camianın gurur kaynağıdır. Ahmet Şafak, sanat hayatına gerek yazar olarak gerek bestekâr ve sinema yapımcısı olarak büyük eserlere imza atmış ülkücü gençliğin rol modeli olacak değerli bir dava arkadaşımızdır. Bu filmin Aksaray’da çok büyük bir başarı elde etmesini istiyorum. Aksaray’ın da ülkenin de buna ihtiyacı var. ‘Kuşatma Yedi Uyuyanlar’ filmi uyuyanları uyandıracak bir yapım olacak.”

Vatanı için her şeyi yapmaya hazır olan eski bir askerin, vatanı üzerinde oynanan oyunları bozmak için girdiği mücadeleyi konu alan filmin başrolünde Ahmet Şafak oynuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Fulden Akyürek, Özcan Varaylı, Sefa Zengin, Aslı Atıl, Hakan Erkuran, İbrahim Ethem Erkuran, Mehmet Tokat yer alıyor. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜLTÜR, PARKSİTE’DE, AHMET, ŞAFAK’IN, FİLMİ, GALASINA, YOĞUN, İLGİ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı