Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 11:25 Bu haber 3426 kez okundu
 
KORONOYLA MÜCADELEDE AKSARAY BELEDİYE MECLİSİ TEK YÜREK
BAŞKAN DİNÇER, BELEDİYE MECLİSİ GRUP BAŞKANVEKİLLERİNE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİNİ ANLATTI
DÜNYA Haberi
KORONOYLA MÜCADELEDE AKSARAY BELEDİYE MECLİSİ TEK YÜREK

KORONOYLA MÜCADELEDE AKSARAY BELEDİYE MECLİSİ TEK YÜREK

 

BAŞKAN DİNÇER, BELEDİYE MECLİSİ GRUP BAŞKANVEKİLLERİNE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİNİ ANLATTI

 

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Belediye Meclisi Grup Başkanvekillerine Korona virüs ile mücadele kapsamında şehir genelinde alınan tedbirleri anlattı. Grup Başkanvekilleri, yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini ve virüs salgınına karşı alınacak her türlü kararı destekleyeceklerini açıkladı.

 

Mart ayı başından itibaren Korona virüsüne (Covid-19) karşı çeşitli önlemler Aksaray Belediyesi, virüsün Türkiye’ye sıçramasının ardından önlemlerini arttırdı. İlk olarak toplu taşıma araçları, servis araçları, şehirlerarası otobüs terminali, belediye hizmet birimleri, insanların yoğun olarak kullandığı ortak yaşam alanları dahil bir çok noktada dezenfektan çalışmaları başlatıldı.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Belediye Meclisi Grup Başkanvekillerine, Korona Virüsüne karşı alınan önlemler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Dinçer, belediye olarak önleyici tedbirlerin virüsün ülkemize sıçramadan önce başlatıldığını hatırlattı.

 

Başkan Dinçer, Aksaray’da tüm kamu kurumları dahil, sağlık kuruluşları, hastaneler, banka şubeleri, ATM’ler, belediye hizmet binası ve bağlı birimler, cadde, sokaklar, kaldırımlar dahil bir çok noktanın sürekli olarak dezenfekte edildiğini açıkladı. Belediye bünyesinde oluşturulan dezenfekte ekibinin, vardiyalı mesai ile gece gündüz sahada olduğunu sözlerine ekledi.

 

Belediye meclisinde AK Parti Grup Başkanvekili Cem Elibol, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Yardımlı, İYİ Parti Grup Başkanvekili Fehmi Kuyucu, CHP Grup Başkanvekili Bilal Özdemir ortak bir açıklamada bulunarak Koronayla Mücadeleye tam destek verdiklerini ifade ettiler. Belediyenin şuana kadar yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirten Grup Başkanvekilleri Virüs salgınına karşı alınacak kararları destekleyeceklerini açıkladılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KORONOYLA, MÜCADELEDE, AKSARAY, BELEDİYE, MECLİSİ, TEK, YÜREK,
Yorumlar
Haber Yazılımı