Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 01:06 Bu haber 4033 kez okundu
 
KORONAVİRÜS DOLAYSIYLA PTT YOLUYLA 1000 TL YARDIMI KİMLERİN ALACAKLARI BELLİ OLDU
Aile Bakanlığı'na bağlı SYDV'ler aracılığıyla gerçekleştirilecek olan 1000 TL yardım ödemelerinin kimlerin alacağı konusunda detaylı açıklama yapıldı. Bu kapsamda ödemeler 3294 ve 2022 sayılı kanunlar kapsamında yapılacak. Ödemeler ise PTT üzerinden yatırılacak
YAŞAM Haberi
KORONAVİRÜS DOLAYSIYLA PTT YOLUYLA 1000 TL YARDIMI KİMLERİN ALACAKLARI BELLİ OLDU

KORONAVİRÜS DOLAYSIYLA PTT YOLUYLA 1000 TL YARDIMI KİMLERİN ALACAKLARI BELLİ OLDU.

 

 Aile Bakanlığı'na bağlı SYDV'ler aracılığıyla gerçekleştirilecek olan 1000 TL yardım ödemelerinin kimlerin alacağı konusunda detaylı açıklama yapıldı.

 Bu kapsamda ödemeler 3294 ve 2022 sayılı kanunlar kapsamında yapılacak. Ödemeler ise PTT üzerinden yatırılacak. Söz konusu bu yardımları kimlerin alacağına başvuruları nasıl yapacaklarına ilişkin detayları tüm detayları ile ele aldık. Aile Bakanlığı Kimlerin Alacağını Açıkladı!

 

PTT 'den Ödenecek 1000 TL Koronavirüs Yardımı Ödemeleri Başlıyor Aile Bakanlığı'na bağlı SYDV'ler aracılığıyla gerçekleştirilecek olan 1000 TL yardım ödemelerinin kimlerin alacağı konusunda detaylı açıklama yapıldı. Bu kapsamda ödemeler 3294 ve 2022 sayılı kanunlar kapsamında yapılacak. Ödemeler ise PTT üzerinden yatırılacak.

 

 Söz konusu bu yardımları kimlerin alacağına başvuruları nasıl yapacaklarına ilişkin detayları tüm detayları ile ele aldık. Devlet, Aile Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla destek ödemeleri yapacak.

 

Koronavirüs ile mücadele kapsamında dar gelirli vatandaşlara yapılacak bu ödemelerin kimler tarafından nasıl alınacağına ilişkin tüm detaylarda netlik kazandı. Bizlerde emlak365.com olarak ödemelerin alınması konusunda vatandaşların bilmeleri gereken tüm detayları araştırdık. 1000 TL

YARDIM ÖDEMELERİNİ KİMLER ALABİLECEK?

 

 Koronavirüs ile mücadele kapsamında sağlanacak 1000 TL yardım ödemesi iki kanun kapsamında yapılacak. Bu çerçevede ödemeler 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında ödenecek.

 

3294 ve 2022 Sayılı Kanun Kapsamında Kimler Giriyor 1000 TL yardım ödemesi alabilecek aileler; Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı kapsamında sosyal yardım alan vatandaşlar ödeme alabilecek.

 

Yukarıda yer alan sosyasl yardım paketlerinden yararlanan vatandaşlar başvuru yapmadan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1000 TL destek alacaklar. 1000 TL YARDIM

ÖDEMELERİ PTT HESAPLARINA YATIRILACAK?

Söz konusu ödemeler vatandaşların doğum yılı tarihlerinin son rakamlarına göre alacaklar. Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan tarihinde ödemelerini alabilecek. 1 ve 6 olanlar 2 Nisan'da, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan'da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan'da ve 4 ve 9 olanlar 5 Nisan tarihinde ödemelerini alabilecekler. Ödemeler PTT aracılığıyla alınabilecek ayrıca PTT kartı olan vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank ve vakıfbank ATM'lerinde de paralarını çekebilecekler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KORONAVİRÜS, DOLAYSIYLA, PTT, YOLUYLA, 1000, TL, YARDIMI, KİMLERİN, ALACAKLARI, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı