Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 15:08 Bu haber 1680 kez okundu
 
KOP GENÇ OSMAN MİLLET KIRAATHANESİ DUALARLA HİZMETE AÇILDI
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in projelerinden olan Millet Kıraathanesi Fatih Mahallesinde bulunan Karabağ Tematik Parkı içerisinde hizmete açıldı.
GÜNDEM Haberi
KOP GENÇ OSMAN MİLLET KIRAATHANESİ DUALARLA HİZMETE AÇILDI

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in projelerinden olan Millet Kıraathanesi Fatih Mahallesinde bulunan Karabağ Tematik Parkı içerisinde hizmete açıldı.

 

Aksaray Belediyesi ve Kop İdaresi iş birliğinde hayata geçen Kıraathanenin açılışına Belediye Başkanı Evren Dinçer ile birlikte Vali Hamza Aydoğdu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Konya Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı, Aksaray İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, Jandarma Alay Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, Ak Parti Aksaray İl yönetim kurulu üyeleri, kurum müdürleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Aksaray’ın ilk Millet Kıraathanesi olma özelliği taşıyan Kop Genç Osman Millet Kıraathanesi’nin açılışında Covid 19 salgını dolayısı ile tedbirler en üst seviyede tutuldu. İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller’ in yaptığı duanın ardından protokol konuşmalarına geçildi.

 

Kıraathaneyi vatandaşların her zaman kullanabileceklerini belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Aksarayımızın ilk millet kıraathanesini Kop idaresi ile iş birliği içerisinde burada hizmete açıyoruz. İçerisinde 11 Bin kitap zenginliğimiz var. Gençlerimize ilişkin okuma salonları, grup çalışma salonları, bilgisayar düzenekleri içiresinde mevcuttur. Yine biz içerisine çocuklarımıza, gençlerimize yönelik olarak ücretsiz çay kek ikramlarında bulunacağız. Bu vesile ile gençlerimizi okumaya, kütüphaneye alıştırmaya, ilim irfan noktasında faaliyet göstermeye teşvik etmiş bulunacağız. Vatandaşlarımızın gün içerisinde uğrak noktası olacak olan kıraathanemizde ücretsiz çay, kahve ve kek ikramında bulunuyoruz. Şehrimize güzel bir hizmet daha kazandırmış olduk. Katılımcılara teşekkür ediyorum. Millet Kıraathanemiz şehrimize hayırlı olsun.’’ Dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOP, GENÇ, OSMAN, MİLLET, KIRAATHANESİ, DUALARLA, HİZMETE, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı