Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 01:54 Bu haber 1392 kez okundu
 
Klip çekiminde yeni Gözde Mekan´Tuz Gölü´
Tuz Gölü, hem sağlık yönüyle hem de klip film ve fotoğraf çekimleri için vazgeçilmez alanlar içinde yer alıyor. Yaz mevsiminde turizme kapı aralayan göl, Kapadokya gezisine gelen turistlerin de uğrak yeri oluyor.
- Haberi
Klip çekiminde  yeni Gözde Mekan´Tuz Gölü´

Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırları içerisinde yer alan ve Türkiye´nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, hem sağlık yönüyle hem de klip film ve  fotoğraf çekimleri için vazgeçilmez alanlar içinde yer alıyor. Yaz mevsiminde turizme kapı aralayan göl, Kapadokya gezisine gelen turistlerin de uğrak yeri oluyor. 

Tuz Gölü yerli ve yabancı bir çok ünlü sanatçının  klip çekiminede ev sahipliği yaptı.Tuz Gölünde klip çeken ünlüler arasında Mahsun Kırmızıgül(Azar Azar),Hakan Peker (Unutamadım),Zara(iki keklik),Emre Kaya(Ayna),Tuğba Özerk(süslü günah),Gökhan Türkmen(vay halimize),Çağatay Akman(Gece gölgenin rahatına bak),Kendi(Beyaz sevda),Try soldier,Cumali Özkaya (kurusa fidanı),Pascal Nouma&Ferman Akgül,Banu Karaca(Nilüfer) yer alıyor.

Seyahatleri sırasında Ankara-Aksaray E-90 Karayolu´nu kullananların havaların ısınmasıyla birlikte Tuz Gölü´ne olan ilgileri de arttı. Birçok seyahat acentası ve özel araçlar, gölün eşsiz manzarasını izlemeden ve o anları fotoğrafa dökmeden yoluna devam etmiyor. Birçok vatandaş şifalı olduğuna inanarak çıplak ayakla tuzun üzerinde yürürken, bir kısmı da gölde güneş batımını izlemek için göl kenarında mola veriyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Klip, çekiminde, , yeni, Gözde, Mekan´Tuz, Gölü´,
Yorumlar
Haber Yazılımı