Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 08:02 Bu haber 5358 kez okundu
 
KİMSE KÖYÜNÜ TERK ETMESİN
Aksaray Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Serkan Koray Zeybek, kimse köyünü terk etmesin dedi. Zeybek, konuyla ilgili gazetemize şu açılamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
KİMSE KÖYÜNÜ TERK ETMESİN

Aksaray Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Serkan Koray Zeybek, kimse köyünü terk etmesin dedi. Zeybek, konuyla ilgili gazetemize şu açılamalarda bulundu. Türkiye'nin ve dünyanın geleceği tarımda, hızla artan nüfusla beraber güvenli ve kaliteli gıdaya olan talebin yükselmesi kaçınılmaz görünmektedir. Bu durum haliyle tarım ürünlerinin artık üreticiye daha gelir getirici hale gelmesine neden olacaktır. Böylece çiftçi gelecek yıllarda daha fazla kazanç elde edecektir. Şu anda ülkemizde tarım ürünlerindeki fiyatların istikrarsızlığı bizim en büyük problemimizdir. Bunun ortadan kalkması veya en aza inmesi için hükümetin tarımsal ve hayvansal üretim ile ilgili planlamalarını yapması, aynı zamanda destekleme modelini bu plana göre düzenlemesi gerekecektir. 
Güvenli ve kaliteli gıda dünyada ve Türkiye'de önemli hale gelmiştir. Toplamların güvenli ve doğru beslenmeleri sosyal yaşantılarınıda doğrudan etkileyecektir. Ayrıca genç nüfusun kırsaldan göç etmeyip tarımsal üretimde etkin hale getirilmesi için ise radikal adımların acilen atılması gerekmektedir dedi.

HABER FOTOĞRAF: ERSİN ARSLAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİMSE, KÖYÜNÜ, TERK, ETMESİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı