Haber Detayı
11 Ekim 2021 - Pazartesi 17:52 Bu haber 1702 kez okundu
 
KENT ESTETİĞİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR
Şehrin modern ve güzel görünümüne katkı sağlamak için çalışmalar yapan Aksaray Belediyesi şehre estetik dokunuşlar yapmayı sürdürüyor. Aksaray’ın tüm mahallelerinde ve şehir giriş çıkışlarına yapılan estetik çalışmalar şehrin görünümüne daha da güzellik katıyor. Aksaray Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde dekoratif aydınlatmalar, peyzaj düzenlemeleri, duvar tabloları, dekoratif Aksaray yazıları, duvar süslemeleri ve çim çit giydirme çalışmaları gibi uygulamalarla şehrin görselliğini daha da artırıyor.
SİYASET Haberi
KENT ESTETİĞİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

BAŞKAN DİNÇER; "KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA ŞEHRİ GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ"

 

Şehrin modern ve güzel görünümüne katkı sağlamak için çalışmalar yapan Aksaray Belediyesi şehre estetik dokunuşlar yapmayı sürdürüyor.

Aksaray’ın tüm mahallelerinde ve şehir giriş çıkışlarına yapılan estetik çalışmalar şehrin görünümüne daha da güzellik katıyor. Aksaray Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde dekoratif aydınlatmalar, peyzaj düzenlemeleri, duvar tabloları, dekoratif Aksaray yazıları, duvar süslemeleri ve çim çit giydirme çalışmaları gibi uygulamalarla şehrin görselliğini daha da artırıyor.

Estetik çalışmalar kapsamında şehir içi ulaşımda kullanılan otobüs durakları Aksaray’ın doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri olan Ulu Cami, Ihlara Vadisi, Eğri Minare, Hasandağı, Sultanhanı, Azm-i Milli Güzelyurt Evleri’nin görselleri ile süslendi.

Şehri ziyaret eden misafirlerin hafızasında iz bırakmak adına şehir giriş çıkışlarına ve kavşak noktalarına yerleştirilen dekoratif “Aksaray” yazısı ve ay yıldızlı aydınlatmalar şık bir görünüm kazandırırken vatandaşların da ilgi odağı oldu.

Aksaray Belediyesi, cadde sokak ve meydanlarda bulunan trafo binaları, elektrik panoları, istinat duvarları gibi alanlara Aksaraylı ressamın fırçasından göze hoş gelecek resimlerle donattı.

Vatandaşlara temiz ve nezih ortamlar sunmak için çalışmalar sürdüren Aksaray Belediyesi 48 mahallede bulunan 7 bin 500 adet çöp konteynırından bin 700 çöp konteynırını çim çit giydirmeleriyle kapladı. Aksaray Belediyesi atölyelerinde üretilen çim çit giydirmeleri ile çöp konteynırlarının kötü görünümün önüne geçildi.

Başkan Dinçer, şehir genelindeki estetik çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şehrin görsel zenginliğine katkı sağlamak için birçok çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti. Başkan Dinçer, açıklamalarının devamında benzer çalışmaların süreceğini vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KENT, ESTETİĞİNE, YÖNELİK, ÇALIŞMALAR, BÜYÜK, BEĞENİ, TOPLUYOR,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı