Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 17:54 Bu haber 527 kez okundu
 
Kaşlı; Aksaray'da yaşanan sel felaketi ni meclise taşıdı
MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Mecliste söz alarak sel felk-laketinden zarar gören çiftçimiz için destek istedi konuşmasında İlimizde geçtiğimiz günlerde şiddetli yağışlar nedeniyle sel ve dolu felaketi sonrası mağdur olan çiftçimize geçmiş olsun dileklerini iletip, mağduriyetlerinin bir an önce devletimiz eliyle giderilmesini talep etti.
- Haberi
Kaşlı; Aksaray'da yaşanan  sel felaketi ni meclise taşıdı

 

AKSARAY MİLLETVEKİLİ RAMAZAN KAŞLI ÇİFTÇİMİZE SAHİP ÇIKTI!

 

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI, İlimiz Hasandağı ve Ekecik yöresi köylerinde meydana gelen etkili sağanak yağmur ve dolu yağışı sonucu zarar gören tarımsal alanlar ile meyve bahçelerinde ciddi biçimde zarar gören çiftçilerimize TBMM Genel Kurulu’ndan destek vererek, borçlarının ertelenip, zararlarının giderilmesini talep ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

SAYIN BAŞKAN DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ

 

Aksaray'da 2 ayda 4 kez yağan dolu ve şiddetli yağmur ekili tarım arazilerini yerle bir ederek adeta göle dönüşmüştür. Dolu ve ardından yaşanan sel felaketinden sonra ekili ürünler sular altında kalarak heba olmuş, çiftçimiz ciddi anlamda zarar görmüştür. Dolu ve sel felaketinin ardından Aksaray Valimiz Sn. Ali Mantı ile birlikte Tarım ve Orman il Müdürü, Ziraat Odası Başkanı, İl Genel meclisi üyelerimiz, ilgili köy muhtarlarımız ve çiftçilerimizle birlikte yerinde inceleme ve tespit çalışmaları yapılmış, Aksaray genelinde yaklaşık 200 bin dekar ekili tarım arazisini vuran dolu ve sel felaketi 30 Milyon TL'lik bir maddi zarara neden olmuştur.

 

Bu minvalde ekili alanları zarar gören çiftçilerimizin borçlarının üç yıl süre ertelenmesi ile zararlarının AFAD ve Cumhurbaşkanlığı fonundan karşılanmasını talep ediyoruz.

 

Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun diyor; hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

 

Ramazan KAŞLI

MHP Aksaray Milletvekili

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaşlı;, Aksaray'da, yaşanan, , sel, felaketi, ni, meclise, taşıdı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı