Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 19:31 Bu haber 1548 kez okundu
 
KILIÇARSLAN PARKI İÇİN ALINAN KARAR ÇEVRECİLERİ MENMUN ETTİ
Aksaray Belediyesi’nin Aksaray’a kazandırdığı en önemli yerlerden birisi olan, hatta şehir içerisindeki ücretsiz neredeyse tek mesire yeri olan Kılıçarslan Parkında yapılan yeni düzenlemeyle Aksaraylıların en gözde mekanı haline geliyor. Aksaray Belediye Meclisi tarafından alınan 2020 / 5-97 sayılı karar gereği 1. Etap bölgede mangal yakılamayacak şehre yakın bölgede yasaklanan karar sonrası mahalle sakinleri bir nebze olsun rahat edecekler.
- Haberi
KILIÇARSLAN PARKI İÇİN ALINAN KARAR ÇEVRECİLERİ MENMUN ETTİ

KILIÇARSLAN PARKI İÇİN ALINAN KARAR ÇEVRECİLERİ MENMUN ETTİ

 

Aksaray Belediyesi’nin Aksaray’a kazandırdığı en önemli yerlerden birisi olan, hatta şehir içerisindeki ücretsiz neredeyse tek mesire yeri olan Kılıçarslan Parkında yapılan yeni düzenlemeyle Aksaraylıların en gözde mekanı haline geliyor. Aksaray Belediye Meclisi tarafından alınan 2020 / 5-97 sayılı   karar gereği 1. Etap bölgede mangal yakılamayacak şehre yakın bölgede yasaklanan karar sonrası mahalle sakinleri bir nebze olsun rahat edecekler.

Ailece dinlenmek için serin yer arayanlar bundan sonra Kılıçarslan parknda buluşacaklar  Aksaraylılar, her yıl olduğu gibi sıcakların artmasıyla birlikte  bu yıl da eski adı Çipkilik olan Kılıçaslan Parkı’nı dolduruyorlar. Aksaray merkezde az olan  dinlenme yerlerinin tek alternatifi haline gelirken, vatandaşlar da bu güzelliğin korunması adına alınan kararla temiz ortamın  hayata geçireleceğini , bozulmamasını, tam aksine daha da büyütülmesinin gerektiğini belirterek Kent Ormanı gibi yeni  yerlerin oluşturulmasını istiyorlar.

Vatandaşlar ; “Ailece toplanarak, birkaç aile birleşerek, ücretsiz ek bir gider olmadan açık havada şehir içerisinde nefes alabildiğimiz tek yer.. O nedenle de burayı halkı düşünerek yapanlardan, daha da geliştirenlerden Allah binlerce kez razı olsun” diyerek alınan karardan oldukça memnun olduklarını belirttiler.

 Yeşil Doğa Derneğinden yapılan açıklamada ‘’çevre için müthiş bir olumlu karar alınmıştır. Aksaray Belediye Başkan Evren Dinçer’e  ve tüm Belediye Meclis üyelerine   Teşekkür ederek kutlarız" dediler Bu kararın ardından "beklentilerinin  Mangal bölümünü ileride daha da dışarıya alarak  şehir içerisinde bu tür huzur veren yerlerin artırılmasını istiyoruz" denildi

Kılıçarslan Parkı 3 belediye başkanının eseri olarak hayata geçirildi ve geliştirildi  ancak temiz çevre konusunda ilk kez ele alınarak mahallelilerin sesine kulak verilmiş olundu.

Aksaray’da hanımların bundan sonra çay ve sohbet toplantıları için huzurlu bir buluşma alanı olan Kılıçarlan Parkı sağlık üreten bir  mesire yeri olarak yaşatılacak

Kaynak: Editör:
Etiketler: KILIÇARSLAN, PARKI, İÇİN, ALINAN, KARAR, ÇEVRECİLERİ, MENMUN, ETTİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KILIÇARSLAN PARKI İÇİN ALINAN KARAR ÇEVRECİLERİ MENMUN ETTİ
Yorumlar
Haber Yazılımı