Haber Detayı
17 Mayıs 2022 - Salı 12:32 Bu haber 1335 kez okundu
 
JANDARMA KAÇAK SU KUYULARINA FIRSAT VERMİYOR
Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, birçok canlıya ev sahipliği yapan ve Özel Çevre Koruma Bölgesi kapsamında yer alan Tuz Gölü havzasının ekolojik dengesini bozacak olumsuzlukların engellemesi ve yer altı sularının korunmasına yönelik çalışmalar devam ediyor gelen ihbarları değerlendiren jandarma kaçak su kuyularına fırsat vermedi
ASAYİŞ Haberi
JANDARMA KAÇAK SU KUYULARINA FIRSAT VERMİYOR

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, birçok canlıya ev sahipliği yapan ve Özel Çevre Koruma Bölgesi kapsamında yer alan Tuz Gölü havzasının ekolojik dengesini bozacak olumsuzlukların engellemesi ve yer altı sularının korunmasına yönelik çalışmalarımıza azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.

 

08 Mayıs 2022 tarihinde 112 acil çağrı merkezine, Eskil İlçesi Başaran Köyünde izinsiz sondaj ile kaçak su kuyusu açıldığı ihbarının yapılması üzerine olaya derhal reaksiyon gösteren Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Eşmekaya Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri ve Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından başlatılan araştırma ve inceleme neticesinde, Aksaray ili Eskil İlçesi Başaran Köyü mülki sınırları içerisinde S.C. (1983-E) ve H.Y. (1965-E) isimli şahısların ruhsatsız olarak sondaj ile kaçak su kuyusu açtığı tespit edilmiştir.

Eşmekaya Jandarma Karakol Komutanlığı ve Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından olaya derhal müdahale edilerek sondaj faaliyeti durdurulmuş olup, şahıslar hakkında İdari yaptırım kararı uygulanmak üzere tutanak tanzim edilerek Aksaray Devlet Su İşleri Şube Müdürlüğüne gönderilmiştir.

 

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, çevre ve doğal hayatın korunmasına yönelik titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir

Kaynak: Editör:
Etiketler: JANDARMA, KAÇAK, SU, KUYULARINA, FIRSAT, VERMİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı