Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 14:08 Bu haber 2115 kez okundu
 
İzmir depreminde İnci'yi kurtaran Kahramanımız Edanur, bu kez de otobüste doğum yaptırdı
İzmir depreminde görev yaparken, enkaz altındaki İnci Okan (16) ile köpeği ‘Fıstık’ı kurtaran, Aksaray Ulusal Medikal Kurtarma ekibinden (UMKE) Edanur Doğan, bu kez halk otobüsünde sancısı başlayan kadının doğumunu gerçekleştirip, erkek çocuğunun dünyaya gelmesini sağladı. Hadiseyi Sağlık Bakanı V e Aksaray valisi twitter hesabından duyurdular
SAĞLIK Haberi
İzmir depreminde İnci'yi kurtaran Kahramanımız Edanur, bu kez de otobüste doğum yaptırdı

İzmir depreminde İnci'yi kurtaran Kahramanımız Edanur, bu kez otobüste doğum yaptırdı

İzmir depreminde görev yaparken, enkaz altındaki İnci Okan (16) ile köpeği ‘Fıstık’ı kurtaran, Aksaray Ulusal Medikal Kurtarma ekibinden (UMKE) Edanur Doğan, bu kez halk otobüsünde sancısı başlayan kadının doğumunu gerçekleştirip, erkek çocuğunun dünyaya gelmesini sağladı.

ksaray Ulusal Medikal Kurtarma ekibinde görevli Edanur Doğan, dün beraberindeki ekip arkadaşlarıyla halk otobüsünde sancıları başlayan Ceylan Kaya'ya müdahale edip, doğumun gerçekleşmesini sağladı.

Edanur ve arkadaşları sayesinde dünyaya gelen, 3 kilo 60 gram ağırlığındaki erkek bebeğe henüz isim koyulmadığı öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından '' 

UMKE gönüllüsü kızımız Edanur, arkadaşları Gökhan ve Mehmet ile birlikte halk otobüsünde doğum yapan bir annenin yardımına koştu. UMKE sağlık çalışanı gönüllülerimizden oluşan muazzam bir ekip. Depremde, yangında, salgında, doğumda her yerdeler.  ''cümlelerini paylaştı


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu da sosyal medya hesaplarından mutlu anları paylaştı.

Kaynak: (haber 7 ) - haber 7 Editör:
Etiketler: İzmir, depreminde, İnci'yi, kurtaran, Kahramanımız, Edanur,, bu, kez, de, otobüste, doğum, yaptırdı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı