Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 21:01 Bu haber 3800 kez okundu
 
İLK DERS VALİDEN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ YENİ UMUTLARLA BAŞLADI
2020 -2021 eğitim dönemi başladı Vali Hamza Aydoğdu önlük giyerek öğrencilere ilk dersi verdi7 ay sürenin ardından yeniden başlayan eğitim ve öğretimin ardından okullar bugün kapılarını öğrenciler için açtı.
- Haberi
İLK DERS VALİDEN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ YENİ UMUTLARLA BAŞLADI

İLK DERS VALİDEN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ YENİ UMUTLARLA BAŞLADI

 

2020 -2021 eğitim dönemi  başladı Vali Hamza Aydoğdu önlük giyerek öğrencilere ilk dersi verdi7 ay sürenin ardından yeniden başlayan eğitim ve öğretimin ardından  okullar bugün kapılarını öğrenciler için açtı.

Aksaray’da Anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin eğitime başladığı  yeni eğitim döneminde küçük öğrencilere ilk dersi Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ‘’Sevgi ‘’ başlığı altında verdi.

Daha sonra Aksaray’da görev yapan tüm öğretmenlere anlamı büyük olan  birer  önlük hediye etti, Aydoğdu  öğretmenlerden zorunlu olmamakla birlikte önlüklerle eğitim vermelerini istedi
 

Aksaray Merkezinde de bulunan Cumhuriyet İlkokulundaki eğitim sezonu açılış  programında bir açıklama yapan Vali Hamza Aydoğdu, “7 ay aradan sonra pandemi sürecinin de  devam ettiği ortamda  okulların açıldığı ilk günümüzde  samimi olarak söylemem gerekirse en az bizde Öğrencilerimiz kadar heyecanlıyız. Çünkü eğitim ne kadar uzaktan olursa olsun yüz yüze eğitimin yerini tutmaz. Onun için bugün Cumhuriyet İlkokulunda yeni eğitim öğretim yılının açılışını yapıyoruz ,  Birde Aksaray olarak  ilk kez bir uygulama başlatacağız. Aksaray Valiliği olarak bugün öğretmenlerimize önlük hediye ediyoruz. Öğretmenlerimiz istediği kıyafetle okula gelsinler. Ama derse girerken bu önlükleri giysinler, çıkarken de önlüklerini çıkarsınlar.

 Bunun sebebi de şu, bir farkındalık oluşturalım istedik. Belki Aksaray’dan tüm ülkede kullanılabilecek bir model olur’’ dedi

İlk dersi veren Vali Aydoğdu burada yaptığı açıklamada, “Bugün İlk dersimizin konusu tabi ki sevgi. Biliyorsunuz arkadaşlar kainatın yaratılış sebebi sevgidir. Sevgi olmadan toplum olarak, millet olarak bir arada yaşamamız mümkün değildir. Bugün bu okulumuzda 1. sınıf çocuklarına bu duyguyu biraz olsun yansıtabilmenin ümidi ile ilk dersimizi verdik. Dolaysıyla Bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize sevgi dolu bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum”diyerek öğrencilere hediyeler verdi , öğretmenlere de önlüklerini hediye etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İLK, DERS, VALİDEN, YENİ, EĞİTİM, DÖNEMİ, YENİ, UMUTLARLA, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı